HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

MAGAZİN -- 13 Ekim 2016

İzmirli Fotoğraf Sanatçıları İtalya'da

Magazinizmir
İzmir Fotoğraf Sanatı Derneği (İFOD) üyesi 30 sanatçının 50 fotoğrafından oluşan "İzmir: Barış ve Kardeşliğin Kesişme Noktası" konulu fotoğraf sergisi, 8 – 10 Ekim tarihleri arasında Floransa Villa Vogel'de İtalyan sanatseverlerle buluştu.

İFOD’un kardeş fotoğraf derneği olan Floransa Cupolone Fotoğraf Kulübü işbirliğiyle organize ettiği ve 2011 yılından beri süregelen dostluğun ürünü olan sergi İtalyan fotoğrafseverler tarafından yoğun ilgi gördü.

 

"İzmir: Barış ve Kardeşliğin Kesişme Noktası" temalı 50 İzmir fotoğrafından oluşan serginin açılışına Türkiye’nin Floransa konsolos yardımcısı Hakan Karslı, Uluslararası Fotoğraf Sanatı Federasyonu (FIAP) Başkanı Riccardo Busi, Cupolone Fotoğraf Kulübü Başkan ve üyeleri ile İFOD Başkanı Yrd.Doç.Dr. A.Beyhan Özdemir, İFOD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Berna Kızıltan, İFOD Yönetim Kurulu Üyesi Selim Bonfil ve çok sayıda İFOD üyesi katıldı.

 

Fotoğraf Gösterisi Büyüledi

 

Floransa’da tam bir İzmir rüzgarı estiren İFOD üyeleri iki fotoğraf gösterisiyle de İtalyanları büyüledi. İFOD üyelerinin fotoğraflarından oluşan ve 11 Ekim’de gerçekleştirilen "Ritm" ve "Son-Suz/luk" konulu fotoğraf gösterileri fotoğrafseverlerin beğenisini topladı. Sergi ve fotoğraf gösterilerinin ardından iki fotoğraf derneğinin üyelerinin katılımıyla Floransa, Bibbiena ve Siena gibi bölgelerde fotoğraf çekim gezileri düzenlenerek ortak fotoğraf çalışmaları yapıldı. 

FACEBOOK İLE BAĞLAN