İzmir Üniversitesi'nin Duygulu Mezuniyet Balosu!

Eğitim ve öğretim hayatlarını başarı ile tamamlayan ve mesleki kariyerlerine bir adım daha yaklaşan 332 İzmir Üniversitesi öğrencisi mezuniyet coşkusu yaşadı. İzmir Üniversitesi 2012-2013 akademik yılı mezuniyet töreni, Kaya İzmir Termal&Convention'da yapıldı.Fen Edebiyat Fakültesi'nde Amerikan Kültürü ve Edebiyatı, İngilizce Öğretmenliği ve Matematik-Bilgisayar bölümleri, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde İşletme bölümü, Sağlık Yüksekokulu'nda Hemşirelik bölümü ve Meslek Yüksekokulu'nda Çocuk Gelişimi bölümünün ilk mezunlarını verdiği törende mezunlar heyecanlarını aileleri ile paylaştı. Tören, Mütevelli Heyet Başkanı Ali Rıza Doğanata, Rektör Prof. Dr. Kayhan Erciyeş, Mütevelli Heyet Başkan Yardımcısı ve Doğanata Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Selim Doğanata, Vali Yardımcısı Zülkif Dağlı, Yargıtay 15. Ceza Dairesi Üyesi Güler Dursun, rektör yardımcıları, akademisyenler ve çok sayıda davetlinin katılımı ile gerçekleşti.

Hayalleriniz büyük olsun
Mezunlar adına Lisans Birincisi Burcu Barış'ın konuşma yaptığı törende söz alan Mütevelli Heyet Başkanı Ali Rıza Doğanata, sözlerine İzmir Üniversitesi kurucusu Necdet Doğanata'yı anarak başladı. İnsanların, geride bıraktıkları güzel eserler ile ölümsüzleştiklerini hatırlatan Ali Rıza Doğanata, "Onun prensipleri ve hayat anlayışı bizlere rehber olmaya devam edecek. Onun sarsılmaz inancı, yorulmak bilmeyen azmi, öğrenme ve paylaşma hırsı, ülke ve millet sevgisi, milli ve manevi değerlere saygısı, demokrasi ve hoşgörü anlayışı İzmir Üniversitesi' ne yol gösterecektir" dedi.Mütevelli Heyet Başkanı'nın ardından söz alan Rektör Prof. Dr. Kayhan Erciyeş,"Sizin elleriniz şifa dağıtacak, adaleti arayanlar sizin ışığınızı takip edecek, iş dünyası sizin girişimlerinizle şekillenecek ve ülkemizi yönetecek olan yine sizlersiniz. Bu nedenle, üniversitemizi ulusal ve uluslararası alanda tanıtacak olan da sizlersiniz. Sizler, hem mesleki hem de sosyal başarılarınızla üniversitemizi bulunduğunuz her ortamda temsil edeceksiniz. Başarılarınız, başarılarımız olarak İzmir Üniversitesi'ni yarınlara taşıyacak."dedi.

Kepler havaya!
Fen Edebiyat Fakültesi, Hukuk Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ve Mühendislik Fakültesi ile Sağlık Yüksekokulu ve Meslek Yüksekokulu'nda eğitim gören 332 öğrencinin mezuniyet belgelerini aldıkları tören sonunda kep fırlatan öğrenciler, mutluluklarını aileleri ile paylaştı.

 


Haberin Galerisi İçin Tıklayın.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER izmir üniversitesi, mezuniyet baloları izmir, izmir üniversitesi mezuniyet, izmir üniversitesi fen fakültesi, izmir üniversiteler, Ali Rıza Doğanata