İTK Mezunlarından Uşakizade Köşkü'nde Cumhuriyet Kutlamaları!

Nisan Ayında gerçekleşen seçimlerden sonra yeni yçnetimi ile çalışmalarına devam eden sosyal ve kültürel faaliyet gösteren itk mezunları derneği Cumguriyet’in 90. yılı için İTK Uşakizade Köşkü’nde muhteşem bir resepsiyon düzenlendi.Cumhuriyet’in kurucusu Ulu Önder Atatürk’ün Kurtuluş Savaşı sırasında 91 gün kaldığı ve Latife hanım ile evliliğini gerçekleştirdiği İTK Uşakizade Köşkü’nde resepsiyona İTK mezunları ve çok sayıda davetli katıldı.Bir zamanlar eğitim gördükleri bugün ise Cumhuriyet’in tarihinin önemli mekanlarından biri olarak bir müze ev şeklinde korunan İTK Uşakizade Köşkü’ndeki resepsiyona ilgi büyük oldu.

İzmir Devlet Opera ve Bale sanatçılarından ve 89. dönem itk mezunu Zafer Rengin Baykal’ın sunumuyla gerçekleşen respsiyonda 2013-2015 İTK Mezunları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Aytül Büyük Saraç yaptı.Saraç;

“İTK Mezunları Derneği olarak böyle bir organizayona imza atmaktan ve kurulduğu günden itibaren Cumhuriyet ilkelerine bağlı bir okul olarak eğitim öğretime devam eden İTK’nın seçkin mezunları bir arada görmekten mutluluk duyuyorum”dedi.
Ayrıca gecede davetliler İzmir Devlet Opera Balesi tarafından hazırlanan dönemin şarkılarının seslendirdiği mini bir konser izledi.


Haberin Galerisi İçin Tıklayın.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER itk mezunları, itk mezunlarının kutlamaları, itk mezunları cumhuriyet kutlamaları, uşakizade köşkü, uşakizade köşkü nerede, itk mezunları derneği, aytül büyük saraç