İtalya'da Türk Gururu

Ülkü Motorsport 2015 sezonunun 6. yarışı için 11 Ekim Pazar günü Sicilya'nın Pergusa Pisti'nde start aldı.Sicilya’nın 4,950 m’lik Pergusa Pisti’nde 10 Ekim Cumartesi günü antrenman ve sıralama turlarıyla başlayan yarış, 11 Ekim Pazar günü arka arkaya koşulan 11 turluk 2 yarışla devam etti. Sıralama turlarını Ümit Ülkü BMW 320 E90 otomobiliyle kendi TC2T grubunda 3’üncü, Galip Atar ise aynı grupta 5’inci tamamladı. Arka arkaya koşulan 2 yarışta da Ülkü Motorsport’un Takım Kaptanı Ümit Ülkü kendi grubunda gösterdiği üstün mücadele sayesinde ülkesine Avrupa üçüncülüğü ile döndü.

ETCC’nin bu son yarışında Ülkü Motorsport aynı zamanda Ümit Ülkü ile TC2T kategorisinde Avrupa 3’üncülüğünü, Galip Atar ile de Avrupa 4’üncülüğünü ilan etmiş oldu.
2015 ETCC sezonu başından bu yana toplam 9 kupa kazanarak ilk kez bu yıl katıldığı Avrupa Kupası’nda önemli sonuçlara imza atan takım, ETCC Nation’s Cup (Ülkeler Kupası) için kazandığı puanlarla da Türkiye’nin 11 ülke arasından 4.’üncü sırada tamamlamasını sağladı.

Ülkü Motorsport’un bundan sonraki adresi Porsche Sports Cup’ın 6’ıncı yarışı olan Almanya Hockenheim Pisti’nde koşulacak. Ülkü Motorsport Takımı bu mücadele ile2015 sezonunu toplam 12 yarışla tamamlamış olacak.
 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Ümit Ülkü, Ülkü Motorsport, Sicilya, Pergusa Pisti, Galip Atar, ETCC Nation's Cup, Porsche Sports Cup, Almanya Hockenheim Pisti