İş Dünyası Soma’daki Eğitime Destek İçin Tiyatro Perdesini Araladı

Ege Genç İşadamları Derneği tarafından, sosyal sorumluluk projesi olarak büyük emek harcanarak hazırlanan “Sersem Kocanın Kurnaz Karısı” adlı tiyatro oyunu Soma’daki eğitime destek için perdelerini araladı.XBody firmasının Altın, Metatron, Hakan Pekin ve Asyakıt firmalarının destek, FY Mobilyanın Dekor, Diva Dergisi’nin Medya Sponsorluğunu gerçekleştirdiği tiyatro oyunundan elde edilen gelir Soma’da yer alan EÇEV Dr. M.Tonguç Kız Öğrenci Yurdu yararına aktarılacak.


Haldun Taner’in yazdığı, Cihangir Turantaş’ın yönettiği, EGİAD iş dünyasından oluşan Tiyatro topluluğunun sahneye koyduğu Sersem Kocanın Kurnaz Karısı adlı oyun, dün akşam AKM’de perdelerini araladı. Replikleriyle, sunumuyla oldukça göz dolduran ve izleyicisi tarafından ayakta alkışlanan oyunun sonrasında sahneye çıkarak teşekkürlerini ileten EGİAD Başkanı Seda Kaya, her yıl bir faydaya hizmet ederek gittikçe büyüyen tiyatro çalışmalarının bu yıl Soma’da yer alan EÇEV Dr. M.Tonguç Kız Öğrenci Yurdu yararına düzenlendiğine dikkat çekerek, “Tiyatro projesi sayesinde bir yandan kişisel gelişimi hedeflerken, diğer yandan da organizasyon ile gelecekteki sosyal sorumluluk projelerine katkı sağlamayı amaçlıyoruz. Biz bu proje ile hem sosyal sorumluluğumuzu yerine getiriyor hem de kendi kişisel gelişimimize katkı sağlıyoruz. Her açıdan verimli ve güzel bir çalışma oluyor” diye konuştu.

Yönetmenliğini ve Süpervizörlüğünü Cihangir Turantaş’ın yaptığı, Haldun Taner’in “Sersem Kocanın Kurnaz Karısı” eserinin eğlenceli bir yapıt olduğunu belirten Kaya, “Üyelerimiz, sanata karşı oldukça duyarlılar. Ülkelerin kalkınmışlıklarının kültür ve sanatla ölçüldüğü gerçeğini göz önünde bulundurursak bu etkinliklerin ne kadar önemli olduğunu daha iyi anlayabiliriz. EGİAD iş dünyasının bir sivil toplum kuruluşu olarak içinde bulunduğu toplumun ekonomik gelişmesi ile ilgili yaptığı çalışmaların yanısıra sosyal ve kültürel gelişimine de destek vermektedir. Bu amaçla, çevre, sağlık, çocuklar, gençler, yaşlılar kadınlar başta olmak üzere diğer toplum kesimlerine yönelik etkinlikler gerçekleştirilmektedir. Bu yıl da Soma’da yer alan EÇEV Dr. M. Tonguç Kız Öğrenci Yurdu için sahneye çıktılar” diye konuştu.


Oyunda sahne alacak iş dünyasından isimler:
Abdullah Külahçıoğlu, Beste Alimert, Mustafa Dizdar, Nilgün Öztürk, Baskın Kocabaş, Gökçen Özaydın, İlknur Yeşilyurt, Ömer Faruk Göçgün, Hasan Çiçek, Berrin İpek Değirmenci, Mehmet Can Arkayın, Hakan Pekin,

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER EGİAD, egiad izmir, seda kaya, seda kaya kimdir, Cihangir Turantaş, Abdullah Külahçıoğlu, Beste Alimert, Mustafa Dizdar, Nilgün Öztürk, Baskın Kocabaş, Gökçen Özaydın, İlknur Yeşilyurt, Ömer Faruk Göçgün, Hasan Çiçek, Berrin İpek Değirmenci, Mehmet Can Arkayın, Hakan Pekin, EÇEV, Fy mobilya izmir, fy mobilya, diva dergisi, diva magazin