HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

MAGAZİN -- 25 Kasım 2016

İnşaat Sektörü TimPlatform.com'da Buluşuyor

Magazinizmir
İnşaat sektörünün tüm paydaşlarını bir araya getiren, güvenilir ve şeffaf veri tabanı oluşturup paylaşan web sitesi TimPlatform.com, düzenlenen bir kokteylle tanıtıldı.

Demirce Mimarlık Kurucusu ve TimPlatform Yönetim Kurulu Başkanı Alpay Demirci, Türkiye'de inşaata dair ne varsa kapsayan TimPlatform'un, gayrimenkul alıcılarıyla inşaat firmaları ve sektör tedarikçileri arasında köprü görevi üstleneceğini söyledi.

TimPlatform.com'un dijital lansmanının 12 Aralık 2016'da gerçekleştirileceğini kaydeden Demirci, "Son bir yıldır yayında olan sitemizin 8 binin üzerinde üyesi bulunuyor ve reklam içermeyen bu sitede, kullanıcılar keyifli bir şekilde gayrimenkul yatırım kararlarına yön veriyor" dedi.

İnternete ulaşmamızı sağlayan araçların gün geçtikçe gündelik hayatımızın vazgeçilmez bir parçası olduğunu kaydeden Alpay Demirci, "Hangi otelde kalacağımıza nereye gideceğimize veya hangi yemeği yiyeceğimize internet üzerinden oluşmuş platformlar ile karar veriyoruz. Bu platformlar sayesinde bizden önceki kullanıcı ve müşteri deneyimlerini öğreniyoruz ve daha doğru tercihler yapıyoruz. Buradan yola çıkarak, TimPlatform inşaat sektörünün tüm paydaşları hedeflenerek geliştirildi. Amacımız sektörde şeffaf ve güvenilir bir başvuru kaynağı olmak. Gayrimenkul alıcıları, Gayrimenkul firmaları ve Gayrimenkul tedarikçilerinden oluşan 3 ana grup ve özellikle gayrimenkul alıcılarının kararları sektörün tamamını etkiliyor. TimPlatform, yenilikçi merkezi duruşuyla, bilgiyi işleyerek sektörün kullanımına tekrardan verme misyonunu üstlendi" diye konuştu.

TimPlatform'da Reklam Yok!

Sistemin doğru veri üretebilmesinin, yalın ve kullanıcı dostu olması bir gereklilik olduğunu belirten Demirci, "Biz de radikal bir kararla reklam almamaya karar verdik. TimPlatformda reklam yok.
Bunun sonucu olarak kullanıcı sayılarımızın çok hızlı artması, çok kısa bir dönemde internet sitemizin sıralamalarda yükselişi ve kullanıcı zamanlarının dünya ortalamalarının çok üzerine çıkmasıyla bir dijital başarı hikayesine dönüştü. Bu yüzden çok mutluyuz ve emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz. Reklam olmadan, tarafsız, şeffaf bir şekilde gayrimenkul alıcılarının kararlarını TimPlatformu kullanarak vermeleriyle gayrimenkul firmaları ve onlara ulaşmak isteyen gayrimenkul tedarikçileri üst sıralarda nasıl yer alırım? sorusunu sisteme çokça sormaya başladı. Yanıtı ise çok basit. Proje, ürün ve hizmet kalitesi, onaylanmış referansların yoğunluğu ve müşteri memnuniyeti" ifadesini kullandı.

Sitede kalma süresinin ortalama 14 dakika olduğunu ve bu rakamın bir web sitesi için çok önemli olduğunu kaydeden Alpay Demirci, "4 yıldır bu proje üzerinde çalışıyoruz; son bir yıldır da sitemiz yayında. Kendi doğrularını söyleyen, yaşam standartlarını yükseltecek, gayrimenkul alıcısıyla inşaat firması arasındaki sağlıklı iletişimi yaratacak bir sistem. Firmaları yüzlerce farklı kritere göre değerlendiriyoruz. Konut almak isteyenler en çok puana sahip inşaat firmalarının projelerini tercih ediyor. İnşaat firmaları ücretli ve ücretsiz üyeliklerden birini seçebiliyorlar. Firmalardan olabildiğince yoğun bilgi girmesini bekliyoruz" bilgisini verdi.

Konutta Güven ve İnsan Sağlığı Ön Planda...

TimPlatform'da her firmanın girdiği bilgilerin yoğunluğuna göre, kullanıcılar tarafından değerlendirildiğini de hatırlatan Demirci özetle şunları söyledi: "Firmalardan ayrıntılı olarak konutların aidatı ne kadar, işletmesiyle ilgili nasıl bir sistem olacak, hangi malzemeler kullanılacak bunların hepsini belirtmelerini istiyoruz. Bütün bu kriterler onların sıralamalarda yukarı çıkmasını sağlıyor. Bu noktada da firmalar da, gayrimenkul alıcısına ulaşmak istiyor. Bu nedenle üst sıralara çıkmaya çalışıyor ve alıcıyla buluşuyor. Site, firmanın ratingini, verdiği bilgi doğrultusunda otomatik olarak yukarı taşıyor. Konutta güven ve insan sağlığı bizim için çok önemli"

İnşaat sektörünün önde gelen birçok isminin TimPlatform'a üye olduğunu belirten Mimar Alpay Demirci, inşaat denince ilk akla gelen web sitesi olmak için çalıştıklarını da sözlerine ekledi.
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN