Hint yemekleri Mövenpick’te

Mövenpick Hotel İzmir, Hint Kültürü ve Yemekleri Festivali düzenledi.Mövenpick Hotel’in ev sahipliğinde, Hindistan Büyükelçiliği ve SunExpress Havayollar’nın katkılarıyla gerçekleşen festivalin gala gecesine, İzmir’in turizm ve cemiyet hayatından çok sayıda tanınmış kişi katıldı. Festivalin açılış konuşmasını yapan Otel Genel Müdürü Erhan Çetin, konuklara katılımlarından dolayı teşekkür ederek, çok zengin bir kültüre sahip olan Hindistan’ın leziz yemeklerini 2 hafta boyunca otelin restoranı Margaux’da tadabileceklerini söyledi. Çetin’in ardından konuşma yapan SunExpress Havayoları Genel Müdürü Server Aydın, İzmir’in SunExpress için çok önemli bir destinasyon olduğunu belirterek, festivale katkıda bulunmaktan ötürü duydukları mutluluğu ifade etti.

Hindistan’dan gelen yetenekli şefler Mohammad Hasib, Mohammad Shadab ve Jagdamba Prasad’ın hazırladığı geleneksel hint menülerinin sunulduğu davette, konuklara bol baharatlı Hint yemekleri ikram edildi. Dekorasyonu Jolie Davet tarafından yapılan gecede Ayça Gündüz ve orkestrası sahne alırken, Takadhimi Hint Dans Grubu’nun yöresel dans gösterileri konuklara keyifli anlar yaşattı. Gecenin en çok ilgi çeken etkinliği ise egzotik Hint kınası köşesi oldu. Hanımların büyük çoğunluğu Hint kınası yaptırarak ülkeye özgü kültürü de yakından tanıma fırsatı buldu. 


Haberin Galerisi İçin Tıklayın.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Mövenpick Hotel İzmir, İzmir Mövenpick Hotel, Hint Kültürü ve Yemekleri Festivali İzmir, İzmir Hint Kültürü ve Yemekleri Festivali, Erhan Çetin, Margaux, Mohammad Hasib, Mohammad Shadab, Jagdamba Prasad, Ayça Gündüz, Takadhimi Hint Dans Grubu İzmir, İzmir Etkinlikleri, İzmir Cemiyet Hayatı