Haydi Çocuklar Spora

Okulların kapanmasıyla birlikte bir öğretim yılını daha geride bırakan öğrenciler Konak Belediyesi'nin açtığı kurslarla yazın tadını spor yaparak çıkarıyor.Konak Belediyesi’nin çocuk ve gençlerin fiziksel yeteneklerini geliştirmek, halkın beden ve ruh sağlığını güçlendirmek adına açtığı Spor Okulları yaz döneminde de hizmet vermeyi sürdürüyor. Futboldan basketbola, voleyboldan atletizme kadar toplam yedi branşta kursun verildiği Spor Okulları’na okulların kapanmasıyla birlikte başvurular artarken, en büyük ilgiyi futbol ve basketbol kursları görüyor.

Yaz tatillerini spor yaparak değerlendirmek isteyen çocuklar, Konak Belediyesi’nin Spor Okulları sayesinde haftanın altı günü spor yapma imkanı buluyor. Başvurulara göre branş ve yaşa göre sınıflandırmalar yapılırken, her 20 kişilik grup için uygun saatler belirleniyor. Çocukların fiziksel ve ruhsal gelişimleri için büyük önem taşıyan kurslardan hiçbir ücret alınmıyor.

Haftanın altı günü devam eden kurslara 7 yaşını doldurmuş çocuklar başvurabiliyor. Yaz döneminde de hizmet vermeyi sürdüren Spor Okulları’ndan şuanda 2 bin 283 kişi faydalanıyor. Kursa kayıt yaptırmak isteyenler Konak Belediyesi’nin Spor İşleri Müdürlüğü’nün 0232 482 10 390232 482 10 39 numaralı telefonunu arayarak gerekli başvuru şartlarını öğrenebilirler.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Konak Belediyesi izmir, konak belediyesi spor aktiviteleri izmir, izmir spor aktiviteleri, izmir spor okulları, voleybol izmir, basketbol izmir, atletizm izmir, futbol izmir, çocukların fiziksel gelişimi izmir, izmir etkinlikleri, izmir cemiyeti