Havajet Geleceğin Sektörünü Tanıttı

Özel Havajet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi "LisemiSeçiyorum"- Orta Öğretim Kurumları Tanıtım Günleri Fuarı'na katıldı.Konak Kaymakamlığı’nın öncülüğünde, Konak Rehberlik Araştırma Merkezi’nin koordinasyonunda İzmir Kültürpark Fuar Alanı'nda gerçekleşen fuarda Özel Havajet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi standı öğrencilerden ve velilerden yoğun ilgi gördü.

LisemiSeçiyorum- Orta Öğretim Kurumları Tanıtım Günleri Fuarı ile ilgili konuşan Havajet Havacılık Lisesi İcra Kurulu Başkanı Mehmet Çelebi kurum olarak fuarları ve etkinlikleri yakından takip ettiklerini belirtti. Eğitimle ilgili her türlü organizasyona katılmayı düşündüklerini ifade eden Çelebi, etkinliği düzenleyen kurumlara teşekkür etti.

Organizasyonlar Panellerle Zenginleştirilmeli

LisemiSeçiyorum- Orta Öğretim Kurumları Tanıtım Günleri'nin ve eğitim sektörü ile ilgili düzenlenen diğer fuar ve etkinliklerinin önemine dikkat çeken Çelebi "İzmir'de böyle bir etkinliğin düzenlenmesi hem sektörümüz hem de İzmir açısından oldukça önemli. Biz kurum olarak proje üretim fuarlarının hem kentimizde hem de Türkiye genelinde yaygınlaşmasını bekliyoruz. Eğitim kurumlarının hep beraber tek bir çatı altında kendilerini ifade etme ve tanıtmaları oldukça faydalı. Ancak bu tür organizasyonların panellerle zenginleştirilmesi gerekiyor. Umarız önümüzdeki yıllarda dileğimiz gerçekleşir" dedi.

Fuara katılan tek havacılık meslek lisesi olduklarının da altını çizen Çelebi "Bu tür organizasyonlar bilinirliğimizi artırmamız, sektörün nerede olduğunu ve nereye gideceğini görmemiz açısından bize büyük fırsat tanıyor. Ayrıca birebir insanlara dokunmak ve projelerimize yön vermek açısından da oldukça faydalı" diye konuştu.

Geleceğin Sektörü

Havacılık sektörüne son 15 yıl içinde ciddi yatırımlar yapıldığına ve önümüzdeki yıllarda da yatırımların devam edeceğine dikkat çeken Çelebi, sektördeki gelişimin insanları kendine çektiğini vurguladı. Havacılık sektörünün en rahat iş bulma imkanı sağlayan sektörlerin başında geldiğine değinen Çelebi  "Havacılık global bir sektör. Çalışanlara gelir olarak diğer sektörlerin üstünde imkan sağlıyor. Bu da çocuğunun geleceğini düşünen velilerin ve bilinçli öğrencilerin sektörümüze yönelmelerini sağlıyor. Havajet olarak biz de öğrencilerimize verdiğimiz eğitimin yanı sıra sektörün önde gelen kurumlarında staj yapma imkanları sağlıyoruz. Havacılık geleceğin sektörü. Bu yüzden hayatlarının en değerli varlıkları olan çocuklarının geleceğini düşünen tüm velilerimizi standımıza gelerek bilgi almaya davet ediyoruz" ifadelerini kullandı.
 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Özel Havajet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi İzmir, İzmir Özel Havajet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Tanıtım Günleri Fuarı İzmir, İzmir Tanıtım Günleri Fuarı, Konak Rehberlik Araştırma Merkezi İzmir, İzmir Konak Rehberlik Araştırma Merkezi, İzmir Kültürpark Fuar Alanı İzmir, İzmir İzmir Kültürpark Fuar Alanı, Mehmet Çelebi, İzmir Etkinlikleri, İzmir Cemiyeti