Guinness Rekorlarında 1 Türk 3 Ödül

Dünya çapında şöhretli Madonna, Sami Yusuf, Asala gibi solistlerle baş vokal olarak çalışan Alpaslan Durmuş, adını GINNESS rekorlar kitabına yazdırmayı başardı.Dünya GUINNESS rekorlar kitabına uzun boyuyla giren Sultan Köse’den sonra ikinci Türk olmayı başaran Alpaslan Durmuş, bir de ilki gerçekleştirerek 3 dalda rekor kırdı. Dünyanın en bas sesi dalında GUINNES rekorlar kitabına adını yazdırmayı başaran Alpaslan Durmuş "Allah vergisi özelliğim normalden uzun ses tellerine sahip olmam yanında eğitimim sayesinde bu rekorun sahibi oldum" dedi.

Ayrıca Dünyanın en güçlü bas sesi dalında dünya çapında rekor kırmayı başaran Alpaslan Durmuş, "Bir uçak havalanırken 120 desibel ses gücü çıkarırken, ben 117 desibel ses gücüne çıkabiliyorum. Ayrıca yapılan testlerde 4 Ferrari frekansına eş değer ses gücüne sahip olduğum, GUINNESS rekorlar kitabında tescillendi" dedi. Dünya çapında tek nefeste en uzun şarkı söyleme rekoruna da adını yazdıran Alpaslan Durmuş, her nefes alışta altı buçuk dakika şarkı söyleyebiliyor.

Bu rekora sahip olabilmek için zor bir çalışma dönemi geçirdiğini ifade eden Alpaslan Durmuş  "6 ay boyunca günde 3 saat sıcak suyun altında nefes çalışması yaparken, her gün 1 saat buhar odalarında kaldım, ciğerlerim patlama noktasına gelene kadar nefes egzersizleri yaptım.

Hiçbir başarı kolay elde edilmiyor bunun en güzel örneğiyim" dedi. GUINNESS tarihinde bir ilke imza atan Alpaslan Durmuş, Dünya çapında 3 ayrı dalda rekor kıran tek kişi oldu. Dünya starlarını vokal yapması için peşinden koşturan Alpaslan Durmuş "Dünya starlarını başarıya kavuşturan orkestraları ve vokalleridir. Ülkemizde bu benimsenmiyor farkına varılsa Dünya müzik piyasasında birçok star ismimiz olur" dedi. 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Madonna, Sami Yusuf, Asala, Alpaslan Durmuş, Sultan Köse, İzmir Haberleri, İzmir Magazin