Göztepe Rotary Sutopu Turnuvası'nda Heyecan Başladı

Gençliğe ve spora; önem veren ve yaptığı etkinliklerle büyük katkılar sağlayan Göztepe Rotary Kulubü’nün U17 (1998) doğumlu kızlar kategorisinde bu yıl 16.’sının düzenlendiği '”Göztepe Rotary Sutopu Turnuvası” İzmir Atatürk Yüzme Havuzu’nda yoğun bir ilgiyle start aldı. Türkiye’de bu yaş grubunda ilk defa düzenlenen uluslararası turnuva da genç sporcuların amansız mücadelesine tanıklık ediliyor. Türkiye Şampiyonu Esti Genç Takımı’nın da katıldığı turnuva da Türkiye ve Moldova genç milli takımlarının yanı sıra dünya şampiyonu Yunanistan Vouliagmeni ve yine Yunanistan’ın güçlü takımlarından Posidonas İllision bulunuyor.

İzleyici katılımının yüksek olduğu açılış seronomisinde konuşan Göztepe Rotary Kulübü Başkanı Haluk Soyuer, “Böylesine heyecanlı ve gençlerimize örnek olan bir organizasyonun içinde bulunmaktan büyük mutluluk duyuyuyoruz. Maçların heyecanı ve sporseverlerin gösterdiği ilgi çok güzel. Şampiyonanın finalini merakla bekliyoruz” dedi. 5 Nisan Pazar günü gündüz oynanacak maçların ardından saat 18:00’de Madalya Töreni gerçekleştirelecek.

 

Oynanan maçlar ve neticeleri

Posidonas İllision - Türkiye : 9 - 10
Vouliagmeni - Moldova : 9 - 8
Türkiye - Vouliagmeni : 5 - 9
Esti - Posidonas İllision : 8 – 3

5 Nisan Pazar Program

09:00 Posidonas İllision - Moldova
10:15 Esti - Türkiye
15:45 Türkiye Moldova
17:00 Esti - Vouliagmeni
18:00 Madalya Töreni


Haberin Galerisi İçin Tıklayın.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Göztepe, Rotary Sutopu Turnuvası, U17, İzmir, Atatürk Yüzme Havuzu, uluslararası, Esti Genç Takımı, Türkiye Şampiyonu, Türkiye, Moldova, milli takım, dünya şampiyonu, Vouliagmeni, Yunanistan, Posidonas İllision, Haluk Soyuer, Madalya Töreni, izmir etkinlikleri