Foça'lı Minikler Sörf ve Yelken Öğrendi

Foça ilçesinde uygulanan sosyal sorumluluk projesi kapsamında, ekonomik düzeyi zayıf olan ailelerin çocuklarına, 15 saatlik rüzgar sörfü ve yelken eğitimi verildi.Foça Belediyesi ve Foça Windsurf ve Yelken Kulübü tarafından başlaltılan projede 12-15 yaş 14 çocuğa, eğitim programı uygulandı. Kursu başarıyla tamamlayan öğrenciler ise sertifikalarına kavuştu.

Konu hakkında görüşlerini aktaran Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ, projenin önemine değinerek, "Çocuk ve Yelken" ismini verdiğimiz projemizde, denize ulaşma imkanını güç olan, köylerimizde yaşayan çocuklarımıza ulaştık. Onlara, sörf ve yelken eğitimi verdik. Faydalı bir proje gerçekleştirdik. Bundan sonraki süreçte de bu tür sosyal projeler gerçekleştirmeye ve destek vermeye devam edeceğiz. "Foça Windsurf ve Yelken Kulübü Sorumlusu Sayın Ercan Safran'a ve ekibine, emekleri için çok teşekkür ediyorum" dedi.

Foça Windsurf ve Yelken Kulübü Sorumlusu ve Beden Eğitimi Öğretmeni Ercan Safran da, şu açıklamalarda bulundu:

"Foça Windsurf ve Yelken Kulübü ve Foça Belediyesi olarak 'Çocuk ve Yelken' adını verdiğimiz bu projede, bu sezon pilot bölge olarak Yeni Bağarası ve Yeniköy’ü seçtik. Sosyo-ekonomik düzeyi zayıf olan ailelerden gelen çocuklarımıza, rüzgar sörfü ve yelken eğitiminin yanı sıra çevre ve doğa bilinci eğitimi verdik. Geri dönüşümün ne kadar önemli olduğu vurguladık ve bu bilince uygun olarak sahada pratikler uyguladık. Bizlere büyük destek veren Belediye Başkanımız Sayın Gökhan Demirağ’a ve Foça Belediyesi’ne çok teşekkür ediyorum. Sevgili öğrencilerimi ve eğitim boyunca canla başla çalışan eğitmenlerimi tebrik ediyorum." dedi.


 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER foça izmir, izmir foça, Foça Belediyesi izmir, izmir Foça Belediyesi, Foça Windsurf Yelken Kulübü izmir, izmir Foça Windsurf Yelken Kulübü, Gökhan Demirağ, Ercan Safran, izmir etkinlikleri, izmir cemiyet hayatı