"Esti" Fırtına Gibi

Türkiye Sutopu Büyük Bayanlar 1.Ligi 2. Devresi bugün Alsancak Atatürk Yüzme Havuzu'nda oynanan karşılaşmalarla devam etti.Dün oynanan maçta Bursagücü'nü 36-1’lik ezici skorla geçen ESTİ, 2. Devre ikinci maçında önceki 6 senenin şampiyonu ASSK Adalar Su Sporları Kulübü ile karşılaştı. 12-5 gibi ikna edici bir galibiyetle rakibini geçen ESTİ, hem bir sonraki Galatasaray karşılaşması hem de İstanbul'da oynanacak 3. Devre maçları için büyük avantaj yakaladı.

ESTİ Kulübü Başkanı Hasan Egeli, ard arda gelen galibiyetlerle namağlup ünvanlarını devam ettirdiklerini belirterek; "Geçtiğimiz devrede Galatasaray’ı yenerek sürpriz yapan ASSK'yı mağlup ederek büyük avantaj yakaladık. Serimizi ligin diğer önemli takımı olan Galatasaray’ı da yenerek devam ettirmek istiyoruz" şeklinde konuştu.

Geçtiğimiz sezon Galatasaray, ligi ESTİ’nin hemen arkasında 2., ASSK ise 3. olarak bitirmişti. Hasan Egeli "Kızlarımızla gurur duyuyoruz. Özverili çalışmalarının karşılığını liderlik koltuğuna oturarak aldılar. Kendilerini ve ailelerini kutluyorum. Onlarla birlikte başarıya yelken açtık" dedi. 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Türkiye Sutopu izmir, bayanlar ligi izmir, Alsancak Atatürk Yüzme Havuzu izmir, Adalar Su Sporları Kulübü izmir, Hasan Egeli, izmir etkinlikleri, izmir cemiyet hayatı