Erkekler Bu Müziğe Hayran!

ABD’de yayımlanan Wall Street Journal gazetesi erkeklerin neden James Bond’un jenerik müziğine hayran olduğu konusunu masaya yatırdı.Harvard Üniversitesi’nde yapılan araştırmalar erkeklerin filmin jenerik müziğini ‘erkeklikle bağdaştırdıklarını’ ortaya koydu. Jenerik müziğinin erkeklere kendilerini yenilmez, çekici hissettirdiğini ortaya koyan araştırmada erkeklerin müziği duyduklarında babalarını düşündükleri de görüldü.

Psikiyatri Profesörü Eugene Beresin, “Erkekler jenerik müziğiyle çocukluk anıları arasında bağlantı kuruyor. Bu, babalarının traş losyonu kokusunu tekrar duymaları gibi” diyor. Çoğu erkeğin dövüş, araba kovalama gibi sahneleri ilk kez James Bond filmlerinde izlediğini hatırlatan gazete erkeklerin bu nedenle jenerik müziğinden etkilendiklerini yazdı.
Milliyet'teki habere göre, uzmanlar bazı kadınların jenerik müziğini duyduklarında ‘kibar ve yakışıklı bir erkeği’ düşündüklerini ancak erkeklerle aynı şekilde etkilenmediklerini de belirtiyor.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER james bond müziği, erkeklerin sevdiği müzikler, james bond hayranlığı, james bond jenerik müziği, james bond filmi hakkında, james bond jenerik müziği hakkında, erkekler ne sever