Elemeler İzmir'de Gerçekleşti

03-06 Temmuz 2015 tarihinde İtalya'da düzenlenecek olan Tennis Europe Summer Cup'a Macaristan ve Romanya gidiyor.Tennis Europe Summer Cup ön elemeleri İzmir’de gerçekleşti. Elemelere katılan 8 ülkeden Romanya ve Macaristan gösterdiği yüksek performansla İtalya’da düzenlenecek finallere katılmaya hak kazandı.
Uluslararası Turnuvaya Türkiye, Hollanda, Almanya, Finlandiya, Romanya, Macaristan, Gürcistan, Moldova’nında bulunduğu 8 ülke katıldı. Kaya İzmir Thermal& Convention- Gökhan Dönmez Tennis Academy’de düzenlenen elemeler 3 gün sürdü.

Tennis Europe Summer Cup Turnuva Direktörü Volkan Savu, "Avrupa’nın teniste önde gelen ülkelerinin14 yaş milli takım sporcuları burada. Onların çalışma temposu, standartları gerçekten çok yüksek. Ülkemizde düzenlenen turnuvada geleceğin şampiyonlarını izlemek heyecan verici.

Bu tarz organizasyonlara ev sahipliği yapmak bizler için gurur verici’’dedi. İzmir'in bu konuda önemli bir iklim avantajı olduğunun kaydeden Savu,’’ Şuan Avrupa'da en fazla turnuvanın gerçekleştirildiği ikinci ülkeyiz. Bu nedenle İzmir'de daha fazla Turnuva yapma aşamasındayız. Aynı zamanda Türk Sporcuları Avrupa'da daha fazla ülkede gösterme çabamızda sürüyor’ şeklinde konuştu.


 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Tennis Europe Summer Cup İzmir, İzmir Tennis Europe Summer Cup, İzmir Tennis Europe Summer Cup, Tennis Europe Summer Cup elemesi izmir, izmir elemesi Tennis Europe Summer Cup, Kaya İzmir Thermal & Convention, Gökhan Dönmez, Tennis Academy izmir, izmir Tennis Academy, Volkan Savu, Türk Sporcuları izmir, izmir etkinlikleri, izmir cemiyet hayatı