EGİKAD, Cumhuriyet Bayramı'nı Coşkuyla Kutladı

Ege İş Kadınları Derneği’nin (EGİKAD) 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı coşkuyla kutladı.Hilton Oteli’nde Aydın Uştuk yönetimindeki Allegro Grubu ve özel vals gösterileri ile renklenen gecede, EGİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Betül Elmasoğlu da yaptığı konuşmayla büyük alkış aldı. Gecenin geliri ise “Anadolu’da bir kızım var, öğretmen olacak” kampanyası kapsamında Türkan Saylan Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ne bağışlandı.

EGİKAD’ın düzenlediği bu yıl 91’ncisi kutlanan Cumhuriyet’imizin kuruluş yıldönümünde özel gecesi büyük ilgi gördü. Geceye Devlet Eski Bakanı Işılay Saygın, İzmir Eski Milletvekili Türkan Miçoğulları, Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar, BASİFED Başkanı Levent Akgerman, ESİAD Başkanı Mustafa Güçlü, EGOD Başkanı Mustafa İduğ, ile birlikte İzmir iş dünyasının önde gelen temsilcileri katılırken, gece oldukça coşkulu geçti.

Kutlama ve Eğitime Destek

EGİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Betül Elmasoğlu gecenin açılışında yaptığı konuşmada Cumhuriyet’in özellikle kadınlar için çok değerli olduğunun altını bir kez daha çizerek, Cumhuriyete her günden daha çok sahip çıkılması gerektiğini vurguladı. EGİKAD olarak kadınların iş ve siyaset dünyasında daha aktif olması için mücadele verdiklerini, bundan sonra da bu çalışmalarının artan ivme ile devam edeceğini açıklayan Elmasoğlu, “Bugün burada Türkiye’yi bölgesindeki diğer ülkelerden daha iyi noktalara taşıyan Cumhuriyet’i kutluyoruz. Cumhuriyetimizin bize sağladığı güzelliklerin farkındayız. Bu güzelliklerin sürmesi için çalışmaya devam edeceğiz. Bugün burada amacımız elbette sadece eğlenmek değil, gecenin gelirini ihtiyaç sahibi kız öğrencilerinin eğitimi için ÇYDD’ye bağışlayacağız. Ben herkesin Cumhuriyet Bayramını kutluyorum” diye konuştu.

Gece, Aydın Uştuk yönetimindeki Allegro Grubu’nun güzel şarkıları ile devam ederken, Ege Üniversitesi öğrencilerinin vals gösterileri de büyük ilgi gördü. Gecede sponsorlara da plaket hediye edilirken, yönetim kurulu üyeleri ve BASİFED Başkanı Levent Akgerman ile birlikte pastanın kesilmesinin ardından gece sona erdi.
 


Haberin Galerisi İçin Tıklayın.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER EGİKAD, Cumhuriyet Bayramı, Ege İş Kadınları Derneği (EGİKAD) ,Hilton Oteli, Allegro Grubu, Betül Elmasoğlu , Türkan Saylan Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği