Ege'nin Mükemmellik Ödülü Yarışı Başladı

Türkiye Kalite Derneği (KalDer) İzmir Şubesi'nin düzenlediği Ege Bölgesi Mükemmellik Ödülü ve Yılın Başarılı Ekibi Ödüllerine kamu ve özel sektörden katılacak kurum ve kuruluşlar belirlendi.Haziran 2016'da gerçekleşecek Mükemmelliği Arayış Sempozyumu (MAS) kapsamında düzenlenecek olan Ege Bölgesi Mükemmellik Ödülü'ne Ege Profil Ticaret ve San AŞ, Dyo Matbaa Mürekkepleri ve İzmir Üniversitesi Hastanesi başvurdu.

Yılın Başarılı Ekibi Ödülüne’de Özel sektör kategorisinde Elba Basınçlı Döküm San Aş, Hugo Boss Tekstil San Ltd.Şti., İpragaz AŞ Yarımca Dolum ve Stoklama Tesisi, İskenderun Demir Çelik AŞ, Tat Gıda Sanayi, Sek Süt İşletmesi, Vestel Ticaret AŞ ( 2 Ekip) , Kamu kategorisinde ise İzmir Olgulaştırma Enstitüsü hazırladıkları projeler kapsamında ödüle talip oldu.

İzmir Şubesi Ödül Yürütme Kurulu Başkanı Barbaros Çam, KalDer İzmir Şubesi'nin bu yıl 17'ncısını gerçekleştireceği MAS kapsamında verilecek yerel kalite ödüllerinin bireysel, toplumsal ve kurumsal kalite bilincinin oluşturulması için çok önemli olduğu bilgisini verdi.

Yerel kalite ödüllerinin içeriği hakkında bilgi veren Barbaros Çam: "Ege Bölgesi Mükemmellik Ödülü; Avrupa Kalite Yönetimi Vakfı tarafından verilen Avrupa Kalite Ödülü ve KalDer merkez tarafından verilen Türkiye Mükemmellik Ödülü’nde kullanılan aynı "Mükemmellik Modeline" göre verilmektedir. Ayrıca KalDer İzmir Şubesi, tüm Türkiye’deki kurum ve kuruluşlardaki ekip çalışmalarını özendirerek, gerçekleştirilen iyi uygulamaları, lisansı ve patenti kendine ait olan Ekipte Mükemmellik Modeli’nin kullanıldığı Yılın Başarılı Ekibi Ödülü ile ödüllendirmektedir" diye konuştu.

Bu sene Yılın Başarılı Ekibi Ödülü sürecinde bir değişik yapıldığını ekleyen Barbaros Çam, her iki kategoride de (Kamu,Özel) yönetmelikteki koşullar sağlandığı taktirde Büyük ve Başarı Ödülleri yerine sadece Altın, Bronz ve Gümüş ödüller verileceği bilgisini verdi.

KalDer İzmir Şubesinin aralarında kamu ve sivil toplum kuruluşlarının da olduğu 200’ü aşkın üyesi bulunduğunu belirten Barbaros Çam, Kalite Ödülleri’nin "öne geçmek", "paye kazanmak" için girişilen bir yarışma olmadığını; kalite bilincinin yaygınlaştırılması amacını taşıdığını sözlerine ekledi.
 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Türkiye Kalite Derneği İzmir, İzmir Türkiye Kalite Derneği, Mükemmellik Ödülü İzmir, İzmir Üniversitesi Hastanesi, Barbaros Çam, İzmir Etkinlikleri