Ege Lojistik Zirvesi’nde Geri Sayım Başladı

Körfez Lojistik Buluşmaları adlı toplantılarıyla İzmir ve Türkiye’de gündem oluşturan konuları işleyen Ege Lojistik Derneği'nin (ELODER) düzenleyeceği 1. Ege Lojistik Zirvesi için geri sayım başladı.İzmir Ekonomi Üniversitesi Konferans Salonu’nda 20 Şubat 2016’da gün boyu sürecek olan ana sponsorluğunu UTI GL&D firmasının yaptığı Ege lojistik Zirvesi’nde, bölgede lojistik sektörüne hizmet veren ve üreten profesyoneller katılımcılara görüşlerini anlatacak.

Sektörün Tüm Paydaşları Burada

Ege Bölgesi’nde bu anlamda ilk kez bir zirve düzenleyerek lojistik sektöründeki sorunlara ortak akılla birlikte çözümler getirmeyi hedeflediklerini belirten ELODER Yönetim Kurulu Başkanı Osman Doğrucu, zirveye lojistik, perakende, üniversite ve kamu kuruluşlarının temsilcilerin konuşmacı olarak katılacağını söyledi.

Bu yıl birincisini gerçekleştirecekleri Ege Lojistik Zirvesi’nin lojistik sektörünün dirsek temasında bulunduğu tüm bileşenlerini bir araya getireceğini ifade eden Doğrucu, “Ege Bölgesi’nin merkezi olan İzmir’de böylesine bir zirvenin eksikliği vardı. Katılımcılarımız için gün boyunca sürecek faydalı bir program hazırladık. Zirveye gelecek katılımcılarımız sektördeki sorunların çözümlerinin yanı sıra dünyadaki son gelişmeleri de öğrenme fırsatı bulacak. Sektörümüzde faaliyet gösteren kuruluşlarımız ve paydaşlarımızı zirvemize bekliyoruz” diye konuştu.

Zirveye Kimler Katılacak

Sabah 9’dan 17’ye dek sürecek olan Ege Lojistik Zirvesi’nde birinci bölümünde HAVI İş Geliştirme Direktörü Derman Aydoğan 'Dış Kaynak Kullanımında Lojistik Firma Yönetimi’, CEVA Lojistik Satış ve İş Geliştirme Başkan Yardımcısı Murat Karadağ ‘Lojistik Hizmetlerde Kpı Yönetimi, Global 3PL Firmalarında Uygulamalar', UTI GL&D Türkiye Satış Müdürü Buğra Can Savaş 'Lojistik Hizmet Sağlayıcı Firmalarda; Yüksek Personel Devir Hızının, Operasyonel Kpı Performansı Üzerine Etkisi' başlıkları altında konuşma yapacak.

Zirvenin ikinci bölümünde ise moderatörlüğünü ELODER Yönetim Kurulu Üyesi Filiz Künüralp’in yapacağı Lojistikte İnsan Kaynakları Sorunları Üzerine konulu panelde Ekol Lojistik İK Direktörü Osman Ünal, PERYÖN Ege Şube Başkanı Serdar Kalaycıoğlu, İş-Kur İl Şube Müdürü Kadri Kabak ve Tesco Kipa Dağıtım Direktörü Alpay Odacı görüşlerini aktaracak.

Son bölümde ise Ekol Lojistik Ege Bölge Yöneticisi Sonnur Saatçioğlu ‘Yetenek Gelişimi ve Liderlik Gelişimi’ ve Green Lojistik danışmanı Çetin Özek 'Perakende Lojistiğinde Kullanılan Depo Yönetim Sistemlerinin, Hizmet Alanlar ve WMS Yazılımcıları Açısından Değerlendirmesi; Sorunlar ve Çözümler' konularında görüşlerini açıklayacaklar.
 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Ege Lojistik Derneği İzmir, İzmir Ege Lojistik Derneği, Filiz Künüralp, Osman Ünal, Serdar Kalaycıoğlu, Kadri Kabak, Alpay Odacı, İzmir Etkinlikleri, İzmir İş Dünyası, Murat Karadağ