Eczacıların Işık Ağabey'i AKM'de Anıldı

1979 yılında kurulan EDAK Ecza Kooperatifi’nin kurucularından Eczacı Nur Işık Boyacıgiller, ölümünün 15. yılında, E. Ü. Atatürk Kültür Merkezi Konak'ta gerçekleşen etkinlikle anıldı.Gecede, EDAK ortağı eczacılar ve EDAK çalışanlarından oluşan sanatçılar ve İzmir Eczacı Odası Türk Sanat Müziği Korosu konser verdi. Anma etkinliğine İzmir Eczacı Odası Başkanı Tuncay Sayılkan, Aydın Eczacı Odası Başkanı Sefa Karaarslan, Tüm Eczacı Kooperatifleri Birliği (TEKB) Yönetim Kurulu 2. Başkanı Serdar Karaağaç, EDAK Yönetim Kurulu Başkanı Emre Bacanak, EDAK üyeleri ile çok sayıda EDAK ortağı ve çalışanları katıldı. Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Emre Bacanak, 35 yıl önce ilaç yokluğu ile ortaya çıkan ecza kooperatifi, EDAK’ın kuruluş fikrinin öncülerinden olan Boyacıgiller’in ileri görüşlülüğü ve inancı ile ecza kooperatifçiliğinin gelişimine yön verdiğini söyledi.

Konuşmaların ardından Ege Zeybek gösterisi ve Türk Sineması'nın 100. Yılı nedeniyle Türk filmlerinden oluşan repertuvar ile konser verildi. Koro konserinin ardından sahnelenen 'EDAK Ateşi' halk dansları ile sona erdi. İki ayda hazırlanan ekiplere, Ege Üniversitesi Devlet Türk Musikisi Konservatuvarı Öğretim Üyesi Şef Engin Karadağ ve öğretim üyelerinden oluşan saz ekibi konsere eşlik etti. Sanatçı EDAK’lılar ise anma gecesine, sanat yönetmeni Saim Köse ve halk dansları eğitmeni Can Edremitlioğlu öncülüğünde hazırlandı.


Haberin Galerisi İçin Tıklayın.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER EDAK, Ecza Kooperatifi, Eczacı Nur Işık Boyacıgiller, E. Ü. Atatürk Kültür Merkezi, İzmir Eczacı Odası Türk Sanat Müziği Korosu, Tuncay Sayılkan, Aydın Eczacı Odası, Sefa Karaarslan, Tüm Eczacı Kooperatifleri Birliği (TEKB), Serdar Karaağaç, EDAK Yönetim Kurulu Başkanı Emre Bacanak