Dünyanın En Ünlü Sihirbazlarından Peter Marvey, Akıl Almaz Gösterileriyle Kktc’ye Geliyor!

Yakın Doğu Üniversitesi’nin 25. Yıl Etkinlikleri kapsamında, 21-22 Nisan 2014 tarihlerinde 4 gösteri için ilk kez KKTC’ye geliyor! 5 kıtada, 30’u aşkın ülkede dünyanın en iyi illüzyonlarını sergileyen Marvey, olağanüstü gösterileriyle izleyenlerin aklını başından alacak.15 fakültesi, 77 farklı ülkeden gelen yaklaşık 21.000 öğrencisi ile KKTC yükseköğretiminin amiral gemisi durumunda olan Yakın Doğu Üniversitesi; bu yıl 25. eğitim-öğretim yılını kutluyor. YDÜ; 25. Yıl Etkinlikleri kapsamında birçok önemli ismi öğrencileri ve KKTC halkıyla buluşturuyor.

YDÜ 25. Yıl Etkinlikleri’nin en büyük sürprizlerinden biri ise, ilk kez KKTC’ye gelecek olan dünyaca ünlü sihirbaz Peter Marvey. “Sihrin Prensi” olarak anılan ve birçok farklı ödüle layık görülen İsviçreli sihirbaz, 21-22 Nisan 2014 tarihlerinde, günde 2 gösteriyle, YDÜ Atatürk Kültür ve Kongre Merkezi’nde dünyanın en iyi illüzyonlarını sergileyecek. Kanatlanıp uçan, tavandan asılı olduğu zincirlerden göz açıp kapayana dek kurtulan, vücudunu ortadan ikiye bölen, “Uçan Araba ve 5 At” gösterisinde uçan atlı arabasıyla şaşkına dönmüş izleyicileri selamlayan Peter Marvey; dünyanın en gelişmiş uçma illüzyonu “Uçan Rüya” ve daha birçok akıl almaz sürpriz gösteriyle izleyenlerin aklını başından alacak.

“Sihirbazın sırrı, gerçek ile rüyayı birleştirebilme sanatında yatar” diyen dünyaca ünlü sihirbazın KKTC’de gerçekleşecek gösterilerine davetiye temin etmek için Türkiye’de bkz. İletişim ofisiyle, KKTC’de ise Yakın Doğu Üniversitesi ile iletişime geçilmesi gerekiyor.

“Sihirbazın sırrı, gerçek ile rüyayı birleştirebilme sanatında yatar”
Peter Marvey

Peter Marvey, Zürih’de 1971’de doğdu. Sihir onu çocukluğunun ilk yıllarından beri her zaman cezp etti. Kısa zamanda bu sanat dalına olan yatkınlığını fark ederek, tüm zamanını ve enerjisini buna harcamaya başladı. “Her şey mümkündür” prensibine bağlı kalan Marvey, okulda sırasının altında parmak egzersizleri yaparken yakalandı. Daha sonra ise, mimar olmak için yaptığı çalışmaları, sihre olan tutkusu sebebiyle durdurdu, çünkü sihirbazlık konusunda hayalini kurmaya cesaret ettiğinden de daha yetenekliydi. Birkaç uluslararası jüri, şov dünyasından önemli insanlar ve hatta Monako kraliyet ailesi, onun sanatını en büyük ödüller ile ödüllendirdi.
Seyircinin sahnede gördükleri, onun işinin yaklaşık %1’ini yansıtır: günlük parmak egzersizleri, mucitlik, koreografi, psikoloji, vücut dili, müziğe uyum, aydınlatma teknolojisi, show üretimi, deneyler, patent oluşturma, inşaat planları tasarlama, kostüm tasarlama, grafikler, nesne üretimi, malzemeler, mekanik, organizasyon ve lojistik, ve bunların yanında dünyanın her yerinde çalışmakta olan birçok kişinin işini koordine edebilmek...
Peter Marvey bir gece kuşudur ve sıklıkla geceden ilham alır. Uzak ve tropikal diyarlara seyahat etmekten keyif alır. Vahşi denizler, ıssız plajlar, gizemli ormanları sevdiği kadar, büyük şehrin nabzını(kalbini) de sever. Favori yemekleri Thai körisi suşidir.
Hobileri fotoğraf çekmek ve film seyretmek, özellikle komedi filmleridir. Modern rüya evleri ve gizli tünelleri olan perili kaleler onu özellikle cezbeder.


Önemli Anlar


2012 – “Diamond Illusion (Elmas İllüzyon)” tamamlanması ve gösteri açılışı.
2011 – Dünya Turu Doha, Kuveyt, Guatemala, İtalya, İsviçre (Theater 11, Musical Theater Basel, Magic-House), Martinik, Berlin, Tokyo, Hunan, Paris, Bangkok, Avusturya, Beijing
2010 – 40 milyon seyirci önünde Endonezya televizyonunun en yüksek rating sonuçları. Zurich Theatre 11 (Zürih Tiyatrosu 11)’de şova başlama.
2009 – Siegfried ve Roy, son sahne showlarından bu yana “Fire Appearance (Alev Gösterisi)” illüzyonu ile destek vermek. Merlin Ödülleri’nde “Most Creative Illusionist (En Yaratıcı İllüzyonist)” dalında 2009 yılında ikincilik ödülü. Magic-House’da gösteriye başlama.
2008 - Feusisberg, İsviçre’de, tam teşekküllü bir tiyatro olan Magic-House’un kuruluşu.
2007 – Zürih Stadyumunda 40.000 seyirci önünde, efsanevi “Flying Coach and the 5 Appearing Horses (Uçan Araba ve 5 At)” gösterisinin ilk gecesi.
2006 – TBS(5 büyük kanaldan biri) tarafından 2006’da Japonya’da yayınlanan birkaç adet 2 saatlik “Peter Marvey” televizyon programlarının prodüksiyonu.
2005 - Peter Marvey’nin ilk film oyunculuğu: İngiliz Komedisi “Save Angel Hope(Melek Umudu Kurtar)”. Oyuncular Billy Boyd, Luke Mably ve Alice Evans. Lüksemburg’da çekildi.
2004 – Tam bir gece şovu olan MagicMania gösterisinin tamamlanması ve ilk Kore ile Lübnan’da ilk performanslar.
2002 - Merlin Award (Merlin Ödülleri)’nde, IMS (Internatioal Magicians Society – Uluslararası Sihirbazlar Birliği) tarafından verilen “Yılın Sihirbazı 2002” ödülü.
2001 – Almanya’da, dünyada ilk kez seyirci üzerinden uçma gece gösterisi.
1999 – Dünyanın en gelişmiş uçma illüzyonu olan “Dream Flying (Uçan Rüya)”- illüzyonunun ilk gösterisi Fransa’da
1996 - “The World’s Greatest Magic” at Las Vegas’da Caesar’s Palace (Sezar’ın Sarayı) isimli yerde “The World’s Greatest Magic (Dünyanın En Büyük Sihri)” isimli TV şovunda sahne performansı. 80 milyon seyirci tarafından izlendi.
1996 –12. Monte Carlo “The Golden Magic Wand (Altın Sihir Sopası)” ödüllerinde, Prens Albert tarafından en iyi sihir şovu olarak takdim edilmek.
5 kıta üzerinde 30 ülkede sahnelenen gösteriler


Ödüller


• The Golden Magic Wand(Altın Sihir Sopası) – Monaco Prensi Albert tarafından verilen “The Golden Magic Wand” ödülü
• Merlin Award (Merlin Ödülleri) ya da "The Magician of the Year 2002(Yılın Sihirbazı 2002)"
• Golden Grolla Award (Golden Grolla Ödülleri)
• Merlin Award 2009 "Most Creative Illusionist (En Yaratıcı İllüzyonist)"
• Swiss National Champion (İsviçre Ulusal Şampiyonası) 1993 - 1995
• 1993 El Çabukluğu alanında 1. Ödülü, Swiss National Championships
• S.A.M Award 1993 (Amerikalı Sihirbazlar Topluluğu)
• 1994 yılı Yokohama, Japonya, Dünya Şampiyonası’nda ödül kazanma, Manipülasyon Ödülü
• Grand Prix "The Magic Hands (sihirli eller)", Almanya
• Mandrake d'Or 2003
• Grand Prix J.E.R Houdin
• Award Festival(Ödül Festivali) Estrellas, Guatemala
• Award Eddy International Magic Convention (Uluslar arası Sihir Kongresi) Hong Kong
• Award Happy Valley Shenzhen, Çin
• Award Beijing Golden Dragon Magic Award (Altın Ejderha Sihir Ödülü)
• Happy Valley Magic Festival (Mutlu Vadi Sihir Festivali) Shenzhen, China 2005
• Award de Gran Jaguar Guatemala
• Award Wuhan Circus Festival (Wuhan Sirk Festivali Ödülü), Çin
• Award Gala Magica Santiago de Chile (Şili)
• Kleiner Prix Walo 1992
• Award Magic (Sihirbazlık Ödülü) Gala Perpignan, Fransa.
• Grand Prix J-E.R Houdin, Fransa
• Diğer Ödüller: Alman Sanatçılar Dergisi’nde (Deutsches Künstler Magazin) 1997 ve 2004’de Yılın Sanatçısı ödülü
 

 

 

 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Peter Marvey, sihirbaz, marvey, sihirbaz, dünyaca ünlü sihirbaz, kkct, magazin izmir