Derin Fikirler Yarıştı

Ege Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği tarafından düzenlenen "Derin Fikirler 3. Deri Tasarım ve Üretim Yarışması"nda dereceye girenlere ödülleri, törenle verildi.İzmir Arena'da Akif Örük'ün koreografisi ile hazırlanan yarışma defilesinde finalistlerin hazırladığı koleksiyonlar, Didem Soydan, Ebru Öztürk, Merve Büyüksaraç, Ece Begüm Yücetan, Nur Gümüşdoğrayan'ın da aralarında bulunduğu mankenler tarafından sergilendi.

Ege Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Erkan Zandar'ın jüri başkanlığını yaptığı yarışmayı, "İniş-Çıkış" konseptiyle Zeynep Nural, Muharrem Burak Dombay ve Mustafa Türedi'nin oluşturduğu takım kazandı.

"Magic Of Growing Deep" konseptiyle Çiğdem Küçük, Enis Ferhat Bilen ve Mehmet Can Sayar'ın takımı ikinci, "Doğanın Gizemi" konseptiyle Elif Gözde Arı, Çağrı Polga ve Deniz Burcu Demirci'nin takımı üçüncü oldu.

Ege Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Jak Galiko, törende yaptığı konuşmada, üniversite ile sanayiciyi bir araya getiren bu yarışmayla, deri ve deriden mamul ürünlerin tasarımında yenilikçi bakış açısı yakalayabilmeyi amaçladıklarını ifade etti.

Ege Üniversitesi Deri Mühendisliği Bölümü ve Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil Tasarım Bölümü öğrencilerinin 11 takım halinde yarıştığı "Derin Fikirler 3. Deri Üretim ve Tasarım Yarışması"nda, birinci takıma 5 bin, ikinciye 3 bin, üçüncüye 2 bin lira ödül verildi. 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER deri defilesi, deri, akif öztürk, didem soydani evry öztürk, merve büyüksaraç, ece begüm yücetan, nur gümüşdoğrayan, erkan zandar, zeynep vural, mustada türedi