Çölyak Hastaları Yararına Festival !

İdeal Lions ve İdeal Leo Kulüpleri, sosyal sorumluluk projeleri kapsamında çölyak hastaları için bir festival düzenliyor.Hastalığı tanıtmak ve tedavi görenlere fon sağlamak amacıyla 26 Nisan Cumartesi günü 12.00 ile 24.00 saatleri arasında, Balçova’da Ekonomi Üniversitesi’nin karşısındaki Mint Restoran’da yapılacak olan “İdeal Genç Fest” adlı etkinlikte, yarışmalar, canlı müzik dinletileri, tavla turnuvaları, oyunlar ve birçok aktivite yer alacak. İdeal Lions Kulübü Başkanı Feryal Çamkıran Bostan ve İdeal Leo Kulübü Başkanı Hüseyin Özpehlivan’ın öncülüğünde İzmir’de ilk kez gerçekleşecek olan organizasyonda, Mikrop Hikmet ve ekibi, solistler Ersin Kuşkanat, Nezih Üçler, Fatma İşcan, Atacan Ozan, radyo programcısı Ömer Köroğlu ve İzmirli rock grubu Vice sahne alırken, illüzyonist Ahmet Küçükdoğan’ın gösterileri, Fibay Bale ve Dans Okulu öğrencilerinin zumba sunumu ve Power Team Kango Jump aktiviteleri de yer alacak. Gece 24.00’ten sonra ise Alsancak Sherrif Bar’da ve Bornova İstasyon Tamirci Bar’da after party düzenlenecek.

Festivale ulaşım imkanı sağlanacak

Mint Restoran’ın ev sahipliğinde yapılacak olan enerji dolu etkinliğe, Kral Pop, Kral TV, Power Team, Fame City Hilton, Black 28, Fibay Bale ve Dans Okulu, Feast, Vibram Five Singers, Çamkıran Sanat Galerisi, Sherrif Bar ve İstasyon Tamirci Bar sponsorluk desteği sağlayacak. Gün boyunca sürecek olan festival kapsamında yiyecek-içecek standlarının yanı sıra medyum Suna Bayram’ın da bir standı yer alacak. Balçova’daki festivale katılmak isteyen ancak ulaşım imkanı bulunmayanlar için de 11.30 ile 19.30 saatleri arasında ring seferler düzenlenecek. Gece 24.00’den sonra da Alsancak, Bornova, Buca ve Karşıyaka’ya da dönüş imkanları sağlanacak. Organizasyon biletleri Balçova Mint Restoran, Power Team Sağlıklı Yaşam Merkezi, Alsancak Sherrif Bar, Bornova İstasyon Tamirci Bar, Çamkıran Sanat Galerisi ve Buca Heykel Kahve Diyarı’ndan temin edilebilecek. “İdeal Genç Fest”i hayata geçiren Feryal Çamkıran Bostan ve Hüseyin Özpehlivan, toplumumuzda çölyaklı yaşayan ancak bunun farkında olmayan kişiler bulunduğunu belirterek, “Hastaların yüzde 40’ı çölyak olduğunu bilmiyor. Tanı konulmamış hastalara ulaşarak, tedavi edilmelerini amaçlıyoruz. Çölyak hastalığının sadece diyetle tedavi edildiğini biliyoruz. Bunu topluma anlatmamız gerek. Glutensiz yiyecek üreten firmaların sayısının artırılmasına katkıda bulunmalıyız. Çünkü bu hastalık tedavi edilmediği takdirde kanser ve ölümle sonuçlanır” şeklinde konuştu.

 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Çölyek hastaları yararına festival, festival, çölyek hastası ne demektir, çölyek ne demektir, ömer köroğlu, mikrop hikmet, Feryal Çamkıran Bostan,İdeal Leo Kulübü, Hüseyin Özpehlivan, İzmirli rock grubu Vice, illüzyonist Ahmet Küçükdoğan,Alsancak Sherrif Bar, magazin izmir, fulya demirören