Çeşme Yelken Haftası'nda Ödüller Verildi

Bu yıl ilk kez yabancı sporcuların da yer aldığı Folkart 2. Uluslararası Çeşme Yelken Haftası'nda (Folkart International Çeşme Opti-Week) 13 ülkeden 256 yelkenci şampiyonluk için mücadelesi verirken kazanan her zamanki gibi dostluk oldu.Organizasyonunu Çeşme Yelken Kulübü’nün üstlendiği ve dört gün boyunca süren yarışların ardından genel klasmanda ERA Yelken Kulübü’nden Efe Tulçalı birinci olurken, ARM Urla’nın kız yarışmacısı Alçin Subaşı sekizinci ve Solo Yelken Kulübü’nden Erdem Karagöz dokuzuncu olarak ilk 10’a girmeyi başardı. Şampiyon yelkenci Efe Tulçalı yeni bir yarış teknesiyle ödüllendirilirken dereceye giren diğer sporculara da çeşitli yarış ekipmanları takdim edildi.

Birbirinden renkli görüntülere sahne olan yarışların ardından ödül töreni Çeşme Sheraton Oteli’nde gerçekleştirildi. Takım antrenörleri, sporcular ve hakemlerle birlikte yaklaşık 500 kişinin yer aldığı törene İzmir Valisi Mustafa Toprak, Çeşme Kaymakamı Mustafa Erkayıran, Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç, İzmir Gençlik Spor İl Müdürü Ali Osman Tatlısu, İzmir Ticaret Odası Başkanı Ekrem Demirtaş, Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi Başkanı Yusuf Öztürk, İzmir Ticaret Odası Meclis Başkanı ve Solo Yelken Kulübü Başkanı Rebii Akdurak ile Çeşme Yelken Kulübü Başkanı Özlem Akdurak katıldı.

"Denizle Barışık Nesiller"

Törenin açılış konuşmasını yapan Çeşme Yelken Kulübü Başkanı Özlem Akdurak, gelecek nesilleri denizle barışık ve sporla iç içe yetiştirmek için var güçleriyle çalıştıklarını söyledi. Kulübün bulunduğu Ilıca Körfezi’nin yelken sporu için mükemmel bir rüzgara sahip olduğunu hatırlatan Akdurak, “Biz elimizden geldiğince bu rüzgardan faydalanmaya çalışıyoruz. Ancak istiyoruz ki bu rüzgardan dünyanın dört bir yanında yaşayan dostlarımız da faydalansın ve deneyimlerini bizim sporcularımızla paylaşsınlar. Uluslararası hale getirdiğimiz organizasyonumuzun turizmimize katkısı olacağını ve yerli sporcularımız dünyanın en iyi yelkencileriyle birlikte antrenman yapma şansı bulacağını düşünüyoruz. Bu yarışları düzenlememizde bizlere büyük yardımları dokunan başta Çeşme Kaymakamımız olmak üzere tüm destekçilerimize teşekkürlerimizi sunuyoruz” diye konuştu.

"Gelecek Yıl Yine Bekliyoruz"

Organizasyonu düzenleyen Çeşme Yelken Kulübü ve tüm katkı koyanlara teşekkürlerini sunan İzmir Valisi Mustafa Toprak ise “Dört gün boyunca süren yarışlarımız kazasız belasız sonuçlandı. Rüzgar ve turizmin bir araya geldiği en güzel yerlerden birisi olan Çeşme’de gelecek yıl yeniden birlikte olmak ve tüm misafir sporcularımızı yeniden ağırlamak diliyoruz” diye konuştu.

İlk 10’a Girenler

Folkart 2. Uluslararası Çeşme Yelken Haftası genel klasmanda ilk 10’a giren sporcular ise şöyle oluştu: “1. Efe Tulçalı, 2. Roko O. K. Mohr (ALM), 3. Gabriele Centrone (İTA), 4. Erdem Taşkoparan, 5. Umut Kartal, 6. Madsjohannespoder Witzke (DAN), 7. Ege Çikoğlu, 8. Alçin Subaşı, 9. Erdem Karagöz ve 10. Emil Kjaer (DAN).”

Destek Veren Kurumlar

Uluslararası Çeşme Yelken Haftası’na ismini veren ana sponsor Folkart ile birlikte, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Yelken Federasyonu, Spor Toto, Deniz Ticaret Odası, Çeşme Belediyesi, Çeşme Esnaf Odası, Çeşme Turistik Otelciler Birliği, Pınar, Metin Akdurak A.Ş., Altınyunus Otel, Boyalık Beach Otel, Çardak Otel, Ege Birlik, Ilıca Otel, Pırıl Otel, Sheraton Otel, Alaçatı Beach Otel, Uçak Kardeşler destek veriyor.
 


Haberin Galerisi İçin Tıklayın.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Çeşme Yelken Haftası İzmir, Folkart International Çeşme Opti-Week, Çeşme Yelken Kulübü İzmir, Alçin Subaşı, Solo Yelken Kulübü, Erdem Karagöz, Efe Tulçalı, Çeşme Sheraton Oteli İzmir, Mustafa Toprak, Mustafa Erkayıran, Muhittin Dalgıç, Ali Osman Tatlısu, Ekrem Demirtaş, Yusuf Öztürk, Rebii Akdurak, Özlem Akdurak