Çeşme Marina’da Caz Rüzgarı Esti

Cazın dev isimleri Çeşme’ye geliyor. Dünya markası olma yolunda ilerleyen Çeşme’de caz günleri başladı.. Bu yıl 4. Kez düzenlenen Caz Festivali Çeşme’nin gözdesi marinaya taşındı.İlki 2011 senesinde Ekim ayında Alaçatı’da gerçekleştirilen ve 2012 yazında Alaçatı ile Bodrum’da aynı anda devam eden, Türk caz dünyasına yıllarca emek vermiş solist ve enstrümantalistlerin yer aldığı Jazz Rüzgarı bu yılda Çeşme Marina’da esmeye devam ediyor. Festival boyunca ülkemizin yetiştirdiği en değerli caz sanatçıları bu yıl Çeşme Marina’da caz severler ile buluşuyor.

Ayça Gündüz Latin Jaz Project büyüledi

Festivalin açılış konserini geçtiğimiz hafta Ayşe Gencer & İlham Gencer yaparken festivalin lansmanın da gerçekleştiği ikinci konserde Ayça Gündüz Latin Jaz Project muhteşem performansı ile caz severlere unutamayacakları bir gece yaşattı. İstanbul ve İzmir’in seçkin simalarının katıldığı bu özel gecede konuklar marinada özel ve keyifli bir atmosferde bir araya geldi.

Sanatçılar İstanbul’dan Çeşme Marina’ya deniz uçağı ile geldi
Çeşme Marina’da 2 ay boyunca sürecek caz festivalinde sanatçılar her hafta İstanbul’dan deniz uçağı Seabird Havayolları ile Alaçatı’ya oradan da festival alanına geliyor. Özel uçuş ile Çeşme’ye gelen cazın dev isimleri her hafta notaları havada uçurmaya, caz severleri büyülemeye devam ediyor.

Marinada 2 ay boyunca caz rüzgarı esecek
Çeşme’nin marka tanıtımında büyük katkı sağlayan aylar süren festival bu senede Çeşme Marina’da caz severlere keyifli anlar geçirtiyor. 5 Nisan – 7 Haziran 2014 tarihleri arasında planlanan ve müzik koordinatörlüğünü Ayhan Öztoplu’nun üstlendiği Jazz Rüzgarı Çeşme’nin tanıtımına da çok önemli katkı sağlıyor.

Buğra Özçetin “Çeşme Marina’da daha çok sanatsever ile buluşacağız”

Festivalin gerçekleşmesinde büyük katkısı olan 15 Eylül Kıraathanesi sahibi ve Jazz Rüzgarı’nın organizatörü Buğra Özçetin her sene üzerine katarak geliştirdikleri festivale gelen tepkilerden çok memnun olduklarını belirterek “Caz müziğini seven insanlar konserlere yoğun ilgi gösteriyorlar. Biz de her sene konserlerin mekanlarından festival programına kadar her konuda her sene yenilikler ekledik. Bu yıl da festivali Çeşme Marina’ya taşıyarak daha çok sanatsever ile buluşturduk. Caz müziğinin günümüzdeki eşsiz sesleri iki ay boyunca her hafta Çeşme Marina’da caz severlere unutulmaz konserler verecek . Festivalin gördüğü yoğun ilgiden çok memnunuz ” dedi.
 

 


Haberin Galerisi İçin Tıklayın.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Çeşme marinada caz rüzgarı, marina, caz festivali çeşme, çeşme, buğra özçetin, ayhan öztoplu, ayşe gencer, ilham gencer, ayça gündüz, latin jaz, magazin izmir