Çamlaraltı Koleji Mind Lab'da Çıtayı Yükseltti

İstanbul’da düzenlenen 9. Mind Lab Olimpiyatları’nda dört öğrencisiyle katılan Çamlaraltı Koleji, geçtiğimiz yıl elde ettiği Türkiye üçüncülüğünün ardından bu yıl da Türkiye ikincisi oldu.Ekip, 15-18 Haziran’da İstanbul’da düzenlenecek Mind Lab Dünya Şampiyonası’nda hem Çamlaraltı Koleji’ni hem de ülkemizi temsil edecek.
14 yıldır ABD’den Japonya’ya 30’a yakın ülkede uygulanmakta olan Min Lab, düşünce oyunlarını kullanmak suretiyle öğrencilerin düşünme becerilerini ve buna bağlı olarak da yaşam becerilerini eğiten ve geliştiren bir metod olarak, Türkiye’de de pek çok okulda ders kapsamında öğretiliyor.

İzmir’de Mind Lab’i ilk uygulayan okul olan Çamlaraltı Koleji, her yıl olduğu gibi bu yıl da şampiyonadan başarıyla ayrıldı. Haziran ayında İstanbul’da düzenlenecek Dünya Şampiyonası’na katılmaya hak kazanan Çamlaraltı Koleji öğrencileri, şampiyonada Türkiye’yi temsil edecek iki takımdan biri olacak.
Kasım ayından bu yana özverili ve azimli bir hazırlık dönemi geçirdiklerini belirten Çamlaraltı Koleji Beden Eğitimi Öğretmeni ve ekip antrenörü Serhan Akyıldız, “Altı ay boyunca her okul çıkışı ve öğle aralarını şampiyonaya hazırlanarak geçiren öğrencilerimiz, geçen yılki derecemizi geliştirerek bu yıl Türkiye ikinciliğini elde etti.

4, 5 ve 6. sınıf öğrencilerimiz Ahmet Eren Katmer, Berkay Aydın, Aruh Oğuz Erdoğan ve Efe Güler’i hem özverili çalışmaları hem de başarıları için okulum adına yürekten kutluyorum. Bu yıl 9.’su düzenlenen şampiyonanın Türkiye ayağına 27 takım gibi rekor bir katılım oldu. Bu takımlar içerisindeki en iyi ikinci takım olabilmek önemli bir başarı. Ayrıca öğrencimiz Efe Güler, ‘abalone’ oyununda bireysel kategoride rakiplerine hiç sayı vermeden turnuvayı tamamladı. Hem takım hem de bireysel olarak öğrencilerimizin Dünya Şampiyonası’ndan da dereceyle ayrılacağını biliyor ve onlara güveniyorum” şeklinde konuştu.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Çamlaraltı Koleji, Mind Lab, İstanbul, Mind Lab Olimpiyatları, Türkiye, Mind Lab Dünya Şampiyonası, Haziran, Kasım, Beden Eğitimi, Serhan Akyıldız, Ahmet Eren Katmer, Berkay Aydın, Aruh Oğuz Erdoğan, Efe Güler, izmir etkinlikleri, izmir cemiyeti