Çamlaraltı Koleji Kurucusu Sertatıl'ı Andı

İzmir Özel Çamlaraltı Koleji Kurucusu Mehmet Ali Sertatıl, ölümünün 14' üncü yılında öğrenci, öğretmen, veli ve mezunların katıldığı MAS Şiir ve Resim Ödül töreniyle anıldı.Okul bahçesinde yoğun katılımla gerçekleştirilen törende İzmir'in öncü eğitimcilerinden Mehmet Ali Sertatıl'ın torunu Genel Müdür Gülçağ Gençer ve gazeteci yazar Bekir Yurdakul, Sertatıl'ın hayat hikayesini ve eğitimci yönünü katılımcılarla paylaştı.
Mehmet Ali Sertatıl'ın yaşam öyküsünün okunması ve eğitime katkılarının aktarılmasıyla başlayan törende okulun Genel Müdürü Gülçağ Gençer “Bize doğruyu, güzeli, iyiyi, mertliği ve Atatürk ilkelerine bağlılığı öğreten kurucumuzu sevgi ve saygıyla anıyorum. Bugün her zamankinden daha çok barışa ve kardeşliğe ihtiyacımız var. Çamlaraltı Koleji Atatürk’ün izinde daha nice 60 yıllar yürümeye devam edecektir” dedi.
Anma töreninin ardından, MAS Şiir ve Resim Ödülleri Yarışması’na İzmir'in farklı okullarından katılan ve dereceye giren öğrenciler başarı ödüllerini aldı.
Anasınıfı, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin katıldığı “Kardeşlik, Barış ve İnsanlık” konulu kompozisyon, şiir ve resim alanlarında düzenlenen yarışmanın ödülleri kazanan öğrencilere takdim edildi. Yarışmada kompozisyon dalında birincilik ödülünü Eylül Ada Uçak alırken, şiir dalında Yağmur Turan ve resim dalında Çağla Ünal birincilik ödülünü aldı.
Her iki dalın birincilerinin tam, ikincilerinin yarım, üçüncülerinin de çeyrek altınla ödüllendirildiği yarışmada, resim dalında mansiyon ödülü kazanan öğrencilere de boya seti hediye edildi.
 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Çamlaraltı Koleji, Mehmet Ali Sertatıl, MAS Şiir, Resim Ödül, Gülçağ Gençer, Bekir Yurdakul, mert, Atatürk ilkeleri, sevgi, saygı, barış, kardeşlik, Anasınıfı, ilkokul, ortaokul, lise, kompozisyon, resim, Eylül Ada Uçak, Yağmur Turan, Çağla Ünal, mansiyon, izmir çamlaraltı koleji, izmir etkinlikleri, izmir cemiyeti