Buca Eğitim’den 2035 Yeni Öğretmen

Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesinin 2013-2014 eğitim öğretim dönemi sonunda 10 Bölüm ve bu bölümlere bağlı 21 Anabilim Dalından toplamda 2035 öğrenci mezun oldu.
Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesinin 2013-2014 eğitim öğretim dönemi sonunda 10 Bölüm ve bu bölümlere bağlı 21 Anabilim Dalından toplamda 2035 öğrenci mezun oldu.

Tınaztepe Kampüsü Anfi Tiyatrosu’nda gerçekleşen törene Rektör Yardımcısı Prof.Dr.Recep Yaparel, Dekan Prof.Dr.Süleyman Başlar ile mezun öğrenciler ve aileleri katıldı.

Fakülte Birincisi Rehberlik Ve Psikolojik Danışmanlık Anabilim Dalı’ndan Gözde Gümüşçağlayan, İkinci İlköğretim Matematik Eğitimi Anabilim Dalı’ndan Ozan Pala Ve Üçüncü Rehberlik Ve Psikolojik Danışmanlık Anabilim Dalı’ndan Zeynep Kahveci’nin diploma ve ödüllerini veren Buca Eğitim Fakültesi Dekanı Süleyman Başlar, öğretmenlerin alan bilgisi yanında pedagojik formasyon bilgisi ve genel kültür alanlarında en yeni bilgilerle donanmış olarak bölümlerinden mezun olduklarını söyledi.

Öğrencilerin ailelerine seslenen Başlar, “Bizlere öğrenci olarak teslim ettiğiniz çocuklarınızı sizlere öğretmen olarak teslim ediyoruz. Gerektiğinde boğazınızdan, giyiminizden kısıp çocuklarınıza harcadınız. Onlar da sizin emeklerinizi boşa çıkarmadılar. Öğretmen oldular. Bu eser bizden çok sizin eserinizdir. Hocaları olarak onlarla gurur duyuyoruz. Çocuklarınızla siz de gurur duyabilirsiniz. Böylesi çocuklarınız olduğu için sizleri kutluyorum'' dedi.
Mezunlara da seslenen Başlar, ''Yurdun dört bir köşesinde genç beyinleri eğiteceksiniz. Buca Eğitim Fakültesi gibi ülkemizin saygın bir eğitim fakültesini bitirdiğinizi unutmayınız. Öğrencilerinizi Türk Milli Eğitiminin amaçları ve Atatürk ilkeleri doğrultusunda yetiştirmeyi hiçbir şekilde ihmal etmeyiniz. Unutmayınız, siz Buca Eğitim Fakültelisiniz. Mezun olsanız da bizim öğrencilerimizsiniz. Yaşamınızın hiçbir aşamasında Buca Eğitim Fakültesini unutmayınız. Buca Eğitim Fakülteli olmaktan gurur duyunuz'' diye konuştu.


 


Haberin Galerisi İçin Tıklayın.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER dokuz eylül, üniversite, mezuniyet, öğretmenler, fakülte