"Bana Bir Hikaye Oku"

UR. 2440. Bölge Rotaract Kulüplerinden Bostanlı Rotaract Kulübü, Karşıyaka Onur Mahallesi'nde yer alan Kurtuluş İpek İşeri İlköğretim Okulu'nda okuyan 2. sınıf öğrencilerinin okuma alışkanlıklarını arttırmak ve onlarla birlikte vakit geçirmek için proje geliştirdi.Projenin amacı; bir ay boyunca öğrencilerle birlikte kitap okuyarak, kitap okumanın önemini vurgulamak ve okudukları kitapların özetlerini çıkarmalarıydı.

Bir ayın sonunda öğrencilerin okudukları kitapların özetleri değerlendirildi ve Bostanlı Rotaract Kulübü tarafından öğrenciler ödüllendirildi.

Okur yazarlığın arttırılması için geliştirilen bu projede Bostanlı Rotaract Kulübünün 2015-2016 Dönem Başkanı Ecem Moğultay "Okuma alışkanlığının azaldığı günümüzde, gelecek nesillere kitap okumanın önemini vurgulamak verilebilecek en güzel hediyedir." dedi.
 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Rotaract Kulübü İzmir, İzmir Rotaract Kulübü, Karşıyaka İzmir, İzmir Karşıyaka, Onur Mahallesi İzmir, Kurtuluş İpek İşeri İlköğretim Okulu İzmir, İzmir Kurtuluş İpek İşeri İlköğretim Okulu, Bostanlı Rotaract Kulübü, Ecem Moğultay, İzmir Etkinlikleri