HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

MAGAZİN -- 15 Nisan 2017

Bağışlar Çocuklara Umut Olacak

Magazinizmir
Rotary 2440. Bölge Federasyonu Eşler Komitesi Dr. Behçet Uz Çocuk Hastanesinde kurulan "Kemik İliği Transplantasyon Ünitesi"ne bağışta bulunmak amacıyla Tarihi Havagazı Fabrikası'nda bir etkinlik düzenledi.

Rotary 2440. Bölgenin Eşleri, bölgenin en kapsamlı çocuk hastanesi olan Behçet Uz Çocuk Hastanesinde yeni kurulan birimi tanıtmak ve destek olmak amacıyla düzenlediği toplantıya Dr. Behçet Uz Çocuk Vakfı Başkanı Dr. Ülkü Belkıs Karlı, Başkan Yardımcısı Dr. Mustafa Barhan, Hemotoloji ve Onkoloji Uzmanı Dr. Salih Gözmen ile çok sayıda rotaryen ve rotaryen eşi katıldı.Birimin tanıtıldığı toplantıda konuşan Kök Hücre Nakli Birimi Sorumlusu Dr. Salih Gözmen "6 Nakil, 10 drenaj olmak üzere toplam 16 yataklı,tüm akraba dışı nakilleri yapabilecek, nakil konusunda tüm Türkiye’ye yanıt verebilecek donanıma sahibiz. Dünya Kemik İliği Bankaları ve TÜRKÖK ile birlikte çalışan Sağlık Bakanlığı bünyesinde Ankara’dan sonra ikinci büyük merkeziz" diye konuştu.

Etkinliği düzenleyen Rotary 2440. Bölge Federasyonu Başkanı İsmail Rodoplu’nun eşi Cemile Rodoplu, "Dr. Behçet Uz Çocuk Hastanesinin yeni oluşturulan Kemik İliği Nakli birimini tanımak ve bağışta bulunmak amacıyla 25 kulübün rotaryen ve rotaryen eşleri olarak bir araya geldik. Rotaryde hep dahil olun derler. Dahil olmak ve dahil etmek için Türkiye’nin en büyük kemik iliği nakli birimi olacak olan bu birime sürdürülebilir projelerimiz içinde destek olmaya devam edeceğimize inanıyorum." şeklinde konuştu.

Tarihi Havagazı Fabrikasında gerçekleşen etkinlikte tanıtılan birimin ardından dönemin Kültür Sanat Projelerine verdiği önem ileRotary 2440. Bölge geçmiş Dönem Federasyon Başkanı Esat Kardıçalı’nın Eşi İclal Kardıçalı’nın yaptığı "Shakespeare ve Müzik" sunumu ile sona erdi.


 

FACEBOOK İLE BAĞLAN