Aşk’a 103 Adım İzmir'de Seyircisi ile Buluşuyor.

Yirmi bir yıldır dünya tiyatrosunun en önemli yapıtlarını, Türk tiyatrosunun en değerli oyuncularıyla buluşturan Tiyatrokare, sımsıcak bir aile komedisi, “Aşk’a 103 Adım” oyununu seyircisiyle buluşturuyor.Tiyatrokare izleyicilerinin “Müziksiz Evin Konukları“ ile tanıdığı ve Amerikan tiyatrosunun en önemli oyun yazarlarından Neil Simon’ın yazdığı “Parkta Çıplak Ayak” adıyla Broadway’de büyük başarı sağladıktan sonra Jane Fonda / Robert Redford ikilisinin oynadığı bir Hollywood klasiği haline gelmişti. Oyunun yeni versiyonundaki roller, televizyon ve tiyatro dünyasının sevilen yüzleri Özge Özberk, Bülent Seyran, Umran Ertok, Koray Kurt ve Suna Keskin paylaşıyor. Bu aile komedisini sahneye koyan ve uyarlayan isim ise Nedim Saban.

Cihangir semtinde geçen bu sıcak, romantik aile komedisi izleyenlerin kalplerini ısıtacak. Oyun 9 Aralık’tan itibaren, her Pazar 15.30 ve 19.00 Profilo Kültür Merkezi’nde sunulacak.

Oyunun konusu:

“Aşka 103 Adım” yeni evli bir çiftin, Cihangir semtinde bir çatı katındaki küçücük evlerinde daha ilk haftadan zedelenen evliliğine ayna tutuyor. Romantizmi bozan faktörler arasında sadece aşırı titiz bir damat, özgürlüğünü yaşamak isteyen bir gelin değil, çok renkli bir komşu ve her derde deva bir kayınvalide de var. Büyük bir aşkla evlenen bir sanatçı kız ve avukatın, daha ilk haftadan uçuruma sürüklenen evliliğini Cihangir’deki tek göz oda, iyi niyetiyle sürekli boy gösteren bir kayınvalide, soğuk kış gününe rağmen çatıdan sızan rüzgar ve kendi evine giremediği için aşkın ortasından geçen bir komşu, ekonomik sıkıntılar ve kültürel çatışmalarla içinden çıkılmaz hale gelen ilişkisine hem doyasıya gülecek, hem de o eve gidip düzeltebilmek için koltuğunuzdan kalkmak isteyeceksiniz.

Evlilik aşkı öldürür mü sorusunun ele alındığı bu kahkaha tufanı, hem kalpleri ısıtıyor, hem de her şeye rağmen aşka inanan insanlara umut aşılıyor.

 "Aşk'a 103 Adım"  İzmir Oyun Tarihleri

16 TEMMUZ SALI SAAT :21:30

İZMİR Karşıyaka Suat Taşer Açıkhava Tiyatrosu
Gişe Tel: 0322 362 61 61/0532 283 77 73
Bilet satış: Açıkhava gişe Karşıyaka pan kitabevi ve biletix gişeleri


18 TEMMUZ PERŞEMBE SAAT :21:30
İZMİR Bornova Ayfer Feray Açıkhava Tiyatrosu
Gişe tel: 232 342 3288. 0532 283 77 73
Bilet satış: Açık Hava gişe ve biletix gişeleri


19 TEMMUZ CUMA SAAT: 21:30
İZMİR Çeşme Açık Hava Tiyatrosu
Gişe tel : 0554 478 29 21

 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Aşk'a 103 Adım İzmir, İzmir tiyatro, çeşme tiyatro, Suat Taşer Açıkhava Tiyatrosu, Ayfer Feray Açıkhava Tiyatrosu, Çeşme Açık Hava Tiyatrosu