Antalyalılar Geleneksel Yemekte Buluştu

Ege Bölgesi Antalyalılar Derneği'nin geleneksel birlik ve dayanışma gecesi Tenis Kulüp'te gerçekleştirildi.Ege Bölgesi Antalyalılar Derneği Başkanı Prof. Dr. İsa Durmaz ve eşi Berrin Durmaz'ın ev sahipliği yaptığı geceye katılanlar, keyifli anlar yaşadı.
İş, sanat ve tıp camiasından Antalyalıların katıldığı organizasyonda, birlik, beraberlik ve kaynaşma ön plana çıktı. "Gerek doğduğumuz kent Antalya, gerekse yaşadığımız kent İzmir için daha güzel hizmetler üretmeliyiz" diyen Prof. Dr. İsa Durmaz, "Her organizasyonu bir arkadaşımızın finanse ettiği bu organizasyonu üstlenen arkadaşımız Mehmet Yazan'a teşekkür ediyoruz. Hoşgörü, paylaşım ay'ı olan dargınların barıştığı, insan olmanın bize verdiği sorumlulukları hatırlatan bir ay olan ramazanda bir arada olmaktan mutluyuz" dedi. Amaçlarının dayanışma, dostlukları pekiştirmek ve Antalyalılar arasında yardımlaşmayı sağlamak olduğunu belirten Durmaz, "Emeğimizin, yaşamımızın, kazancımızın bir kısmını toplum ve insanlık yararına kullanma sorumluluğumuz var.

Bunun için vakıflar, sivil toplum örgütleri ve dernekler oluşturulmuştur. Kalıcı eserler bırakmak ve toplum yararına hizmetlerde bulunmayı amaçlıyoruz" şeklinde konuştu. Durmaz, dernek olarak Antalyalı öğrencilere destek olmayı birinci görev olarak kabul ettiklerinin altını çizerek "Burs ve yurt ihtiyacı olan öğrencilere sahip çıkıp onların memleketimize daha faydalı olmalarını sağlamaya çalışıyoruz. İzmir ve çevresinde eğitim gören Antalyalı gençlere burs sağlayıp ellerinden tutmak ve her sıkıntılarında yardımlarına koşmak için varız" açıklamasında bulundu.
Derneğin her geçen yıl daha da nitelikli işlere imza attığına dikkat çeken Durmaz, kadın ve gençlik kolları ile birlikte çevre, gençlik ve toplumsal çalışmalara imza attıklarını da sözlerine ekledi.
 


Haberin Galerisi İçin Tıklayın.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Ege Bölgesi Antalyalılar Derneği izmir, izmir Ege Bölgesi Antalyalılar Derneği, Tenis Kulüp izmir, izmir Tenis Kulüp, İsa Durmaz, Berrin Durmaz, Mehmet Yazan, izmir organizasyonları, izmir etkinlikleri, izmir cemiyet hayatı