Amerika'da Düzenlenen İlginç Eylem!

Düzenlediğini ilginç eylemlerle tanınan Improve Everywhere grubu ve 10 bin aktivist, 14. kez metroya iç çamaşırlarıyla bindiler. ABD'de düzenlediği ilginç eylemlerle tanınan 'Improve Everywhere' grubunun, 14 yıl önce New York'ta başlattığı, şu anda ise 26 ülke ve 60 kente yayılan 'Pantolonsuz Metro Yolculuğu', ortaya birbirinden renkli karelerin çıkmasını sağladı.

Sosyal medya üzerinden organize olan 10 bin aktivist, seçilen metro hatlarındaki trenlere pantolonsuz bindi.

Metro yolculuğu sırasında gazete ve kitap okuyan yarı çıplak eylemciler, diğer yolcuların şaşkın bakışlarla yönelttiği sorulara, "Pantolonumu giymeyi unuttum", "Evden aceleyle çıktım, pantolon giymeye zaman kalmadı", "Küresel ısınmayı protesto ediyorum" gibi esprili yanıtlar verdi. Yaklaşık 2 saat iç çamaşırıyla yolculuk eden eylemcilerin gösterisi Union Meydanı'nda sona erdi.

Etkinlikle ilgili bilgi veren Improve Everywhere grubunun kurucusu Charlie Todd, eylemin amacının sadece özgür ve komik bir gün geçirmek olduğunu söyledi.

İşte eylemden objektiflere takılanlar...

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER abdde düzenlenen eylemler, amerikada düzenlenen ilginç eylem, dikkat çekici haberler, Improve Everywhere, Charlie Todd, Pantolonsuz Metro Yolculuğu, pantolonsuz yapılan eylem, ilginç haberler