HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

MAGAZİN -- 5 Aralık 2017

Alman Filmleri İzmirlilerle Buluştu

Magazinizmir
Goethe-Institut ve German Films işbirliğiyle düzenlenen KİNO 2017, Alman sinemasından yeni ve ödüllü örnekleri İzmirlerle buluşturdu.

Fransız Kültür Merkezi’nde gerçekleşen açılış kokteyli ve film gösterimine İzmirliler büyük ilgi gösterdi. Etkinliğin açılış filmi Şafak Sökmeden izleyiciden tam not aldı. Almanya’nın gişede başarı kazanmış ve pek çok ödül almış filmler, KİNO 2017 etkinliği çerçevesinde Fransız Kültür Merkezi ve Karaca Sineması’nda İzmirli sinema severlerle buluştu. Açılış filmi öncesi seyircilere seslenen Fransız Kültür Merkezi Müdürü Caroline David, üç lisanda birden yaptığı konuşmasında "Alman filmlerini bir kez daha İzmirliler’le buluşturmaktan çok memnunuz. Bu birlikteliğin devam etmesini diliyorum. Hepinize iyi seyirler" dedi.

Goethe-Institut İzmir Müdürü Anna Weber ise "Üçüncü defa bizimle salonunu paylaşan Fransız Kültür Merkezi'ne teşekkür ediyorum. Ayrıca bu yıl bir sinemayla daha işbirliğimiz var. Karaca Sineması'na da çok teşekkür ediyorum. Bu yıl açılış filmi olarak Stefan Zweig'ın son yıllarını konu alan ünlü oyuncu Maria Schrader'ın yönettiği Şafak Sökmeden ile başlayalım dedik. Hepinize geldiğiniz için teşekkür ediyorum" dedi.
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN