HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

MAGAZİN -- 8 Haziran 2018

Alaçatı'da Organik Kahvaltı Keyfi ''Zeytinaltı''

Magazinizmir
Alaçatı’da zeytin ağaçlarının altında, doğa ile iç içe ve kendi yetiştirdikleri taptaze ürünlerle kahvaltı keyfi sunan Zeytinaltı, gerçek Alaçatı lezzetleri ile kahvaltı yapmak isteyen doğal yaşam meraklılarının vazgeçilmez adresi olmaya devam ediyor.

Hanife, Keriman ve Atilla Sezginer tarafından kurulan Zeytinaltı, yüzde 100 organik ürünlerden oluşan kahvaltı menüsüyle, misafirlerini, zeytin ağaçlarının gölgesinde,
üzüm bağlarının arasında, ağırlıyor. Sezginer kardeşlerin, kendi bahçelerinde yetişen hemen hemen tüm meyvelerden ürettikleri reçeller, yine kendi ürettikleri zeytinler kahvaltı sofrasının baş köşesinde yer alıyor. Zeytinaltı’nın konukları kahvaltıda tattıkları reçelleri ve yine bahçede yetişen ürünlerden yapılan turşu ve zeytinleri küçük şirin ambalajlarda satın alma imkanına da sahip.İzmir ve İstanbul’dan birçok ünlü simanın da yaz boyunca uğrak yeri haline gelen Zeytinaltı’nda 10’uncu yıllarında yine kahvaltı konusunda iddialı olduklarını belirten Atilla Sezginer, "En başından beri amacımız; doğa ile iç içe bir ortamda, en doğal, en kaliteli ürünlerle kahvaltı keyfi sunmak. Konuklarımızın hem gözlerine hem damaklarına hitap ederek onları adeta kendi evlerindeymiş gibi rahat hissettirmek. 10’uncu sezona girerken bunu başardığımızı düşünüyorum. Zeytinaltı’nın, şehrin gürültüsünden uzak, doğayla başbaşa huzurlu bir ortamda kahvaltı yapmak isteyen ailelerin ilk tercihi oldu" dedi.Her zaman olduğu gibi yine en doğal ürünleri sofraya taşıyacaklarını vurgulayan Sezginer, "Reçellerimiz konusunda iddialıyız. Kendi bahçemizden çilek, balkabağı, böğürtlen, erik, incir, domates reçeli ve yine çevre bahçelerden alıp yaptığımız Alaçatı’ya özgü limon reçelimiz damaklarda lezzet şöleni yaşatacak. Menemen ve söğüş için kendi bahçemizde yetişen sebzeleri kullanıyoruz. Masaya koyduğumuz zeytinyağını kendimiz üretiyoruz. Konuklarımıza sunduğumuz tüm ürünleri özenle seçip, yetiştirip, pişirip masaya koyuyoruz" diye konuştu.Sezginer, ana konseplerinin kahvaltı olduğunu ancak öğlen ve akşam için 20 kişi ve üzeri gruplara yönelik özel sunumlar yaptıklarını belirtti.
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN