Akademisyenler Radyo ve Demokrasi Müzesi'ni Gezdi

Her hafta Müze Keşif ve Radyo Tiyatrosu Atölyesi ile çocukları konuk eden İzmir Radyo ve Demokrasi Müzesi’ne bu kez iletişim duayenleri misafir oldu.Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü Başkanı Prof. Dr. Huriye Kuruoğlu, Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi eski Dekanı Özden Cankaya, Açık Radyo'nun kurucusu Akademisyen- Yazar Ömer Madra ve Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Öğretim Görevlisi Dr. Özgül Birsen Konak Belediyesi’nin Basmane’de hizmet veren Radyo ve Demokrasi Müzesi’ni ziyaret etti.

Ege Kitap Günleri için İzmir'de bulunan konuklar, yoğun programlarından arta kalan zamanda İzmir Radyo ve Demokrasi Müzesi'ni görme fırsatı buldu. 1920'li yıllardan bu yana kullanılmış olan nostaljik radyoların sergilendiği müzede incelemelerde bulunan duayen ekip, bir yandan da radyonun daha yaygın olduğu günlerdeki anılarını tazeledi. 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Müze Keşif ve Radyo Tiyatrosu Atölyesi İzmir, İzmir Müze Keşif ve Radyo Tiyatrosu Atölyesi, Ege Üniversitesi İzmir, İzmir Ege Üniversitesi, Huriye Kuruoğlu, Özden Cankaya, Ömer Madra, Özgül Birsen, İzmir Etkinlikleri, İzmir Cemiyeti