32. Dünya Müzik Şenlikleri, 21 Haziran'da Gündoğdu Meydanı'nda Kutlanıyor!

32. Dünya Müzik Şenliği 21 Haziran’da İzmir’de Fransız Kültür Merkezi ve İzmir Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle kutlanacak.1982 yılında Fransa Kültür Bakanlığı tarafından yılın en uzun gününü müzikle kutlama fikriyle ortaya çıkan şenlik, bugün tüm dünyada yaklaşık 100 ülkede kutlanmaktadır.

Şenlik kapsamında 21 haziran günü saat 18.00’den itibaren İzmir’li grupların konserleri Fransız Kültür Merkezi’nin bahçesinde, saat 19.30’dan itibaren ise Gündoğdu Meydanı’nda yer alacak. Gündoğdu Meydanı’nda saat 21.30’dan itibaren Fransız grup Apache Zazou sahne alacak.

Vurmalı çalgılar, kontrbas, akordeon, gitar ve solistten oluşan Apache Zazou, müzikal komedi, caz ve fransız şansonlarını yorumlamaktadır. Son derece eğlenceli ve canlı bir şekilde yorumladıkları şarkılar kimi zaman balad, valse, bossa, kimi zaman bir tango ya da tanınmış caz klasikleri olabilmektedir. Eğlenceli sahne performansları dinleyicilerini neşelendirip dansa teşvik eden grubun ülkemizdeki ilk konseridir.

21 Haziran Cuma 2013'de Yapılacak Etkinlik Halka Açık ve Ücretsizdir.

FRANSIZ KÜLTÜR MERKEZİ  /  18:00 

GÜNDOĞDU MEYDANI  / 19:30

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER izmir etkinlikler, izmirdeki konserler, gündoğdu meydanı konserler, 32. dünya müzik şenliği, dünya müzik şenlikleri, izmirde nerede konser var, 2013 izmir etkinlikleri