25. Kuruluş Yıldönümünde EGİAD’dan Eğitime Katkı Balosu

Geçtiğimiz dönem çocuk sağlığına yönelik çeşitli Sosyal Sorumluluk Projeleri gerçekleştiren EGİAD, 13. Dönem Projesi olarak bu kez çocukların eğitimi için yola çıktı.Bir toplumun geleceğinin çocukların sağlıklı ve eğitimli olmasından geçtiğine vurgu yapan EGİAD, 25. Kuruluş Yıldönümü Balosunu eğitim yararına gerçekleştirdi. Kaya İzmir Thermal& Convention’da iş dünyasının biraraya geldiği gecenin sunuculuğunu Volkan Severcan üstlenirken 40. Sanat yılını kutlayan Sanatçı Sezen Aksu sahne aldı.
Çeyrek asrı tamamlayan ve bölgedeki en eski genç işadamları derneği unvanına sahip olan Ege Genç İşadamları Derneği’nin 25. Yıl Balosu, 900 seçkin konuğun katıldığı kokteyl ile başladı. Geçtiğimiz günlerde düşerek ayağını kıran pop müziğin kraliçesi Sezen Aksu, şarkılarını oturarak seslendirdi.’’ Bu gece herkese çok güzel bir anı olarak kalsın’ diyerek şarkılarını seslendirmeye devam etti.

EGİAD, Kişilerin Değil Birlikteliğin Ortak Gücü

Kokteylin ardından gecenin açılış konuşmasını yapan EGİAD Başkanı Seda Kaya, çeyrek asır önce kurulan derneğin, İzmir’in kalkınmasına dönük çok sayıda inisiyatif geliştirip öncülük ettiğine dikkat çekerek, EGİAD’ın 25 yıl süresince gelenekleri ve değerleri olan, kişilerin değil, birlikteliğin ve değerlerin önemli olduğu bir örgüt olduğuna vurgu yaptı.

Yeni Nesil Geleceğin Mutlu Türkiye’sinin Güvencesi

Projelerin önemli bir kısmının çocuklara ve gençlere yönelik olduğunu hatırlatan Kaya, “ Çünkü biz “Ülkemizin Geleceğine İnanıyoruz” sloganını benimseyen bir sivil toplum kuruluşu olarak geleceğimizi onların inşa edeceğinin bilinci ile hareket ediyoruz ve bu nedenle ilkokuldan üniversiteye kadar uzanan bir süreçte hepsine dokunmaya çalışıyoruz. Sağlıklı ve eğitimli yeni nesiller geleceğin mutlu Türkiye’sinin güvencesidir” dedi.

Eğitimle Değişen Yaşamlar

Yaşamların eğitimle daha da güzelleşip değişebileceğine vurgu yapan EGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Seda Kaya, sivil toplum kuruluşlarının toplum yaşantısındaki önemine de değinerek, Ege Genç İşadamları Derneğinin iki dönemdir çocuklarla ilgili proje üretmesinin topluma katkısının büyük olduğunu dile getirdi. Çocuklara önem verilmeden geleceğe emin adımlarla yürünemeyeceğini de belirten Kaya, “Günümüzde herkesin kabul ettiği kaçınılmaz bir gerçek vardır; o da çocuklarımızın yaşayacağı zamanın, bizim yaşadığımız zamandan çok farklı olacağıdır. Bu kaçınılmaz gerçek, bilgi donanımı yüksek, yaratıcı, gelişmelere açık, sorunların farkında ve bunlara çözüm bulabilen, düşünen ve sorgulayan bir nesil gerektirmektedir. Sadece hazır bilgileri düşünmeden, anlamadan, sorgulamadan ezberleyen değil, çevresine duyarlı, gören, sorgulayan, çözen, üreten nesillere ihtiyacımız vardır. Bu da ancak eğitimden geçmektedir. Biz de bu yıl çocuklarımızın eğitimi için yola çıktık. 25. Yıl Balomuzu topluma hizmet projesiyle taçlandırmak istedik” diye konuştu.
 


Haberin Galerisi İçin Tıklayın.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER EGİAD, Eğitime Katkı, çocuk sağlığı, Sosyal Sorumluluk Projesi, Kaya İzmir Thermal& Convention, Volkan Severcan, Sanatçı, Sezen Aksu, genç işadamları derneği, Ege Genç İşadamları Derneği, kokteyl, Seda Kaya, çocuk, genç, ilkokul, üniversite, Türkiye, izmir etkinlikleri, izmir cemiyeti