Yüksel Ünal’dan Tek Kişilik Gösteri “Çöp Tenekesi”

Yüksel Ünal’ın tek kişilik gösterisi “Çöp Tenekesi” 24 Ekim Cuma akşamı Karşı Sanat Merkezi'nde sizlerle olacak.Muhteşem Yüzyıl ve Kaçak dizilerinden tanıdığımız Yüksel Ünal şu sıralar tüm enerjisini keyifli bir sohbet havasında gerçekleştirdiği gösterisi “Çöp Tenekesi”ne adamış durumda. Gösteriyle ilgili gelin kendisinin neler söylediğine bakalım:

“Çöp Tenekesi benim en çok keyif aldığım iş desem yeridir. Çoğu zaman gülerek zaman zaman duygulanarak sohbet ediyoruz. Oldukça da keyifli geçiyor. Çevremde gülen insanlar olsun istiyorum çünkü hayatta en keyif aldığım şey insanları güldürmek. Bir yandan da çok duygusal bir adamım ben. İnanır mısınız, anlatırken seyircilerle birlikte ağladığımız ama ardından hemen gülmeye devam ettiğimiz gösterilerim bile oldu.

Seyirci ile iletişime geçtiğim anda müthiş bir süreç başlıyor. Elbette kontrollü hareket edilmesi gereken ve kendi içinde çok özel bir matematiği olan bir iş bu. Seyircinin ilgisini sürekli yüksek tutmayı başarmak zorundasın. Sahnedeki kişi, ilgiyi yakaladığı anda o ilgiyi yormadan yaşatmalı ve büyütmeli...

Yalnız şunu tüm kalbimle inanarak söylemeliyim ki; ilgili ve mutlu bir seyirci, sahnedeki anlatıcı için en değerli güçtür.

Benim hikayelerim hayatın oldukça içinden. Yani seyircinin kolayca içselleştirebildiği konulardan söz ediyorum. Sadece komikliklerle dolu bir gösteri hayali kurmadım zaten hiç bir zaman. Arada bir tane şiir okumanın, hayata dair yüreğimizin nerede olduğunu hatırlatan bir hikayeyi anlatmanın çok gerekli olduğunu düşünüyorum.”

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Yüksel Ünal, tek kişilik gösteri, Çöp Tenekesi gösterisi, Tiyatro Sokağı, Karşıyaka etkinlik, Karşı Sanat Merkezi, Muhteşem Yüzyıl, Kaçak