'Yaşamaya Dair' Tiyatrosu 24 Ocak'ta İzmir'de

Genco Erkal'ın Nazım Hikmet tutkusunun son ürünü olan "Yaşamaya Dair - Bursa Cezaevi'nden Mektuplar" adlı müzikli gösterisi İzmir'de tiyatroseverlerle buluşuyor. (24 Ocaktaki oyun 25 Ocak tarihine alınmıştır)Nazım Hikmet'in ölümünün 50. yıldönümü için Genco Erkal'ın uyarlayıp yönettiği oyunda, Tülay Günal da oynuyor. Piyano ve viyolonsel eşliğinde oynanacak oyunda, başta Fazıl Say ve Zülfü Livaneli olmak üzere değişik bestecilerin Nazım şarkıları da seslendirilecek.

Ağırlıklı olarak ozanın Bursa Cezaevindeki yaşamını, eşi Piraye Hanım'a olan tutkusunu anlatan oyun, daha sonra sürgün yılları ve vatan hasretine odaklanarak, destansı yaşamından izlenimlerle noktalanıyor.

24 Ocak 2014 20:30 (24 Ocaktaki oyun 25 Ocak tarihine alınmıştır)
Sabancı Kültür Sarayı Hasan Tahsin Salonu, İzmir
Biletler Biletix'te

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER nazım hikmet, nazım hikmet kimdir, nazım hikmetin hayatı, nazım hikmet oyunları, yaşamaya dair tiyatro oyunu, izmir kültür sanat, izmir 2014 etkinlikleri, izmir ocak ayı etkinlikleri, izmirde tiyatro, genco erkal oyunları, genco erkalın yönettiği oyunlar, genco erkal kimdir, sabancı kültür sarayı etkinlikleri, sabancı kültür sarayı nerededir