Wolfgang Manz 16 Temmuz'da Alaçatı'da Konser Verecek

Dünyaca ünlü Piyanist İdil Biret'le açılan Alaçatı Piyano Festivali yine dünyaca ünlü bir isme ev sahipliği yapıyor.16 Temmuz Çarşamba akşamı saat 21:00'de Alaçatı Açıkhava Tiyatrosu'nda sahne alacak olan Wolfgang Manz, Robert Schumann (1810-1856) "Davidsbündlertänze" 0p. 6 ve R.Schumann'ın en büyük solo eseri "Carnaval" op. 9 ile ilk kez Türkiye'de sanatseverlerle buluşuyor.İki saat boyunca performans sergileyecek olan Wolfgang Manz piyano severlere unutulmaz bir gece yaşatacak.Muhteşem konserin biletleri Biletix'de 40 tl'den satışa sunuldu.

 Wolfgang Manz Kİimdir ?

1960 doğumlu olan Wolfgang Manz, Uluslararası Piyano Yarışması (Leeds, 1981), Kraliçe Elisabeth Yarışması (Brüksel, 1983), Mendelssohn-Bartholdy Ödülü (Berlin, 1980), Ulusal Alman Müzik Yarışması 2.’lik ödülü (Bonn, 1982), Van Cliburn Uluslararası Pianoforte Yarışması’nda Jüri Özel Ödülü (Texas,1989) gibi dünyanın birçok prestijli ödülüne sahiptir.

Wolfgang Manz, iki farklı gelenekten etkilenmiştir: Temel piyano eğitimini Çek Piyanist Drahomir Toman’dan almıştır. Theodor Leschetizky, Manz’a Doğu Avrupa kökenli anlayışı aşılamıştır. Manz, geleneksel Alman tarzını ise, Hannover Müzik ve Tiyatro Yüksek Okulu’nda, Prof. Karlheinz Kämmerling sayesinde oluşturmuştur.


Önde gelen yarışmalardaki başarıları sayesinde Manz, oda müziği orkestralarında, solo orkestralarda ve solo resitallerde aranan isimlerden olmuştur. Repertuarında Bach’dan, günümüz müziğine, 50’den fazla konçerto bulundurmaktadır. 80’lerde, English Chamber, Royal Philharmonic ve BBC Senfoni Orkestrası gibi birçok bilinen orkestralar ve kondüktörle performans sergilemiştir.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Wolfgang Manz, İzmir, Türkiye, piyano, konser, İdil Biret, alaçatı, alaçatı piyano festivali, piyanist, Robert Schumann, Kraliçe Elisabeth ödülü, alaçatı etkinlik