HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

KÜLTÜR & SANAT -- 26 Eylül 2016

Vizyona Yeni Giren Filmler

Magazinizmir
Başrollerinde Burcu Biricik ve Özgün Çoban'ın yer adlığı "Çok Uzak Fazla Yakın" bu hafta vizyona girdi.

Sonbaharın yağmur ve hafif soğuklarla kendini hissettirdiği şu günler, sinemaya gitmek için harika. Patlamış mısır, rahat koltuklar ve güzel bir filme kim "Hayır" diyebilir ki? Bu hafta dördü yerli 7 yeni
film vizyondaki yerini alıyor. Korkudan, romantizme pek çok türden filmin karşımıza çıkacağı bu hafta bizim en çok dikkatimizi çeken yapım Burcu Biricik ve Özgün Çoban'ın başrollerini paylaştığı "Çok Uzak Fazla Yakın".

Leylekler

Anneler ve babalar çocuklarınızla keyifli vakit geçirmeniz için harika bir önerimiz var. "Arabalar" filminin yönetmeni Doug Sweetland'in yeni ve çok eğlenceli, animasyon filmi "Leylekler" bu hafta
vizyona giriyor. Film, bir leyleğin gizlice bir bebeği ailesine ulaştırmaya çalışmasını konu alıyor. Leylekler finansla kaygılardan dolayı artık bebek teslim işini bırakıp insanlara normal kargoculuk yapmaya başlar. Junior isimli bir leylek, yanlışlıkla bebek yapma makinesini çalıştırır ve ortaya sevimli bir bebek çıkar.Junior, patronu öğrenmeden bebeği teslim etmek için şirketteki tek insan çalışan olan Tulip'le birlikte büyük bir maceraya atılır.

Muhteşem Yedili

İyi bir Western filmi hasreti çekenler sinemalara! Başrollerinde Ethan Hawke, Chris Pratt ve Denzel Washington'ın yer aldığı yapım Western film tutkunlarının çok hoşuna gidecek.
Filmde, kasabayı zalim yöneticisinden kurtarmak için bir araya gelen 7 adamın atıldığı mücadele anlatılıyor. Bartholomew isimli bir sanayici, Rose Creek kasabasını zalim bir şekilde yönetir. Bu
durumdan bıkan halktan içlerinde ödül avcılarının, kanun kaçaklarının, kumarbazların da bulunduğu 7 silahlı adam bir araya gelerek Bartholomew'e karşı koyma kararı alır.

Çok Uzak Fazla Yakın

Romantik film tutkunlarına müjde! Başrollerinde Burcu Biricik ve Özgün Çoban'ın yer aldığı romantik film, "Şöyle güzel bir aşk filmi izleyelim" diye düşünenlere göre. Film, üniversiteden beri birlikte olan iki gencin aşkını anlatıyor. Aslı ile Cem tanıştıkları günden beri birbirlerine tutku ile aşıklardır. Ancak hayat zorlu bir yol ve iki genç bu inişli çıkışlı günlerde aşklarını korumak için büyük mücadele verecekler.

Blair Cadısı

Kült korku filmlerinden Blair Cadısı geri döndü! Filmin yönetmenliğini "Katliam Gecesi" ve "V/H/S" gibi başarılı korku filmlerine imza atmış Adam Wingard yapıyor.
Film, Blair Cadısı efsanesini çözmeye çalışan bir grup gencin yaşadıklarını konu alıyor. James'in ablası Heather 20 yıl önce Kara Tepe Ormanında arkadaşlarıyla birlikte kaybolmuştur. James yıllar sonra ablasının ve arkadaşlarının gizemli kayboluşlarını çözmek için arkadaşları ve iki rehberle birlikte Kara Tepe Ormanına gider. Ancak hava karardığında hiç beklemedikleri şeylerle karşılaşırlar.

Müthiş Bir Film

Başrollerinde Gürgen Öz, Murat Eken, Cemal Hünal, Gaye Gürsel ve Şahika Koldemir'in yer aldığı komedi filmi, eski zaman filmlerinden hoşlananların bu hafta mutlaka gitmesi gereken
yapımlardan.
Film, 1960'lar iki yakın arkadaşın film çekme hayallerini gerçekleştirmek için yaşadıkları komik olaylar anlatılıyor. Ali Kemal ile Vahi çocukluktan beri arkadaşlardır ve ikilinin en büyük hayallerinden biri sinema filmi çekmektir. Yeşilçam'ın en görkemli döneminde film çekmeye çalışan Ali Kemal ve Vahi işlerinin kolay olacağını sanır ancak olayın içerisine girdikçe olayın zorluklarını anlarlar.

Gece Seansı

Kıvanç Başkan ve Birgen Engin'in başrollerinde oynadığı korku filmi "Evden Kaçış" oyunlarının tutkunlarını şüpheye düşürecek. Film, Evden Kaçış Oyunu için eski bir eve giden iki arkadaşın yaşadığı korkunç olayları konu alıyor. Evden Kaçış oyunlarının tutkunu iki arkadaş bir gün eski bir evde bu oyunu oynamak için giderler.
Gece seansını seçen ikili, evden kaçmak için ipucu ararken yanlışlıkla evin gizli bir odasını açarlar. Yıllardır o odada bulunan lanet eve salınır ve işler çığrından çıkar.

Rauf

Soner Caner'in senaristliğini ve yönetmenliğini yaptığı dram filmi daha önce 66. Berlin Film Festivali'nde gösterildi.
Film, 9 yaşındaki Rauf adındaki bir çocuğun kendinden büyük bir kıza olan platonik aşkını konu alıyor. Büyük bir savaş geçirmiş bir köyde yaşayan Rauf, ustasının 20 yaşındaki kızına platonik aşık
olmuştur. Bu aşk için Rauf pembeyi aramaya başlar. Pembe, yaşanması hayal edilen aşkların, huzurla uyanmak istenen sabahların ve barışın rengidir. Sevdiği kızı mutlu etmek için pembenin arayışına giren Rauf, gri dünyasında çıktığı bu yolculukta siyahı ve beyazı da öğrenecektir.

 

FACEBOOK İLE BAĞLAN