Vişne Bahçesi Kapalı Gişe Oynuyor

“Vişne Bahçesi” adlı oyun 25 Mart 2014 – 05 Nisan 2014 tarihleri arasında Konak Sahnesi’nde İzmirli seyircisiyle buluşacak.Mart ayı biletleri satışa çıkar çıkmaz tükenen oyun İDT Müdürlüğünce Nisan ayının ilk haftasına uzatılarak seyircisinin taleplerini karşılamaya çalışıyor.
Oyun, değişen dünya düzeni karşısında, varlık alanlarını korumaya çalışan feodal kökenli aristokrat bir ailenin ve yakın çevresinin dağılma süreci ekseninde, Rusya’nın yüzyıl başındaki değişimini gözler önüne seriyor. Ranevskaya ailesinin elinde kalan son varlık, yazlık olarak kullandıkları çiftlik evinin içinde yer aldığı; Vişne Bahçesi. Oyun eski yaşamı simgeleyen bu mekanda geçiyor ve adını da mekandan alıyor.
Oyunu dilimize Ataol Behramoğlu çevirmiştir. Bulgar yönetmen Vladlen Alexandrov tarafından yönetilen oyunda, dekor tasarımı Savaş Çevirel’e, kostüm tasarımı Funda Çebi’ye, ışık tasarımı Osman Uzgören’e, Besteleri Cem İdiz’e, koreografisi Neslihan Öztürk’e, dramaturgisi Füsun Ataman Berke’ye ait olan oyunun yönetmen yardımcılığını Canan Erener Şen ve reji asistanlığı Ömer Polat üstlenmektedir.


 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER