VERESİYE TEKLİF ETMEYİN LÜTFEN!

İzmir’in önde gelen eğitim ve sahne sanatları merkezi TİYATROHANE, 2015 sezonuna iddialı bir prodüksiyonla giriyor.Danışmanlığını Prof. Dr. Özdemir NUTKU’nun üstlendiği tiyatro, “Veresiye Teklif Etmeyin Lütfen” isimli yeni oyunlarıyla, 17 Ocak saat 20:00’da Fuar İzmir Sanat sahnesinde oyunlarının Türkiye Prömiyeri ilk defa seyircisiyle buluşacak.

Kadro Profesyonel
Dokuz Eylül Üniversitesi yazarlık bölümü mezunu Ece Türkmut tarafından yazılan oyun 19 kişilik kadrosuyla seyirciye heyecan verici saatler yaşatacak. Başrolleri Tiyarohane’nin sahibi ve D.E.Ü.’ si oyunculuk bölümünden mezun Erk Bilgiç ve aynı bölümden mezun Devlet Tiyatrosu sanatçısı Zeynep Nutku paylaşırken kendilerine yan rollerde profesyonel oyuncular Ece Erişti, Yiğit Malgıl ve “Tiyatrohane Oyuncuları” eşlik ediyor. Sahne ve ışık tasarımında yine D.E.Ü mezunu Emrah Tümer ve Mert Ayan görev alırken, kostüm tasarımında Ecrin Ece Andiç dikkatleri çekiyor. Uygulayıcı yapımcılığı Melike ÇERÇİOĞLU BİLGİÇ üstlenirken oyunun dijital efekt ve video kurgusu kısa filmleri ile tanınan sinema yönetmeni Ayberk OLGAY tarafından hazırlandı.

 

Çarpıcı bir kara komedi!
Kara komedi türündeki oyun, yakın gelecekte Tuvache ailesinin işlettiği ve ilginç ürünlerin satıldığı bir dükkanı konu alıyor. Dünyanın giderek daha yaşanılmaz bir yer olduğu, insanların hayattan beklentilerinin azaldığı, yaşamanın zor ve yıpratıcı olduğu bir distopya fikri üzerine yazılan oyun; pes etmenin yüceltildiği, çabanın ise gereksiz görüldüğü bir dünya tasvir ediyor. Bu depresif ve karamsar dünyanın içinde ailenin küçük oğlu Alan ciddi bir sorun yaratıyor: Yaşama sevinci olan bir çocuk! Ailesi tarafından dışlanan, aykırı ve iflah olmaz bir hata olarak görülen Alan, her şeye rağmen insanların hayata tutunması gerektiğini düşünüyor. Dükkana gelen herkesi değiştirmeye çalışıyor
Oyunun hem yönetmeni hem de başrol oyuncusu Erk Bilgiç oyunla ilgili yaptığı açıklamada “Alan günümüz insanı için ihtiyaç haline gelmiş olumlu bakış açısını temsil ediyor. Ancak pozitif olandan uzaklaşmaya devam edersek yakın bir gelecekte, kendi ellerimizle dünyayı ve insanlığı ne hale getirebileceğimizi de gözler önüne seriyor. Oyun içerisinde günümüz dünyasının sorunlarına değinerek üzerimize düşen görevi yerine getirmek istedik. Küresel ısınma, intihar kavramı gibi konulara eleştirel bir gözle yaklaşan oyun görsel olarak oldukça tatmin edici bir dekor anlayışına sahip.” dedi.

Görsel Bir Şölen
Karamsar bir havanın içinde oldukça ilgi çekici bir atmosfer yaratmaya çalışan sahne tasarımcıları renklerin kullanımı ve aksesuarların canlılığı ile fantastik bir etki oluşturacak. Kostümler ve profesyonel ellerden çıkan makyaj kullanımı bu etkiyi pekiştirerek ve seyirciyi yarattığı heyecan verici dünyada küçük bir yolculuğa çıkarıyor.
Oyun 17-25-29 Ocak’ta Fuar İzmir Sanat sahnesinde oynanacak. Oyunun sponsorları Dogo, Magazin İzmir, Bestyle Magazine, Grafiket, Kronos Medya ve Eylül Reklam 17 Ocak prömiyer gecesinde yerlerini alacak. Biletler Biletix ve Tiyatrohane’den temin edilebilecek.

 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Veresiye Teklif Etmeyin Lütfen, tiyatrohane, tiyatrohane izmir, melike çerçioğlu bilgiç, erk bilgiç, Özdemir Nutku, ece erişti, izmir tiyatro, tiyatro haberleri, izmirde sanat, izmir sanat