Ünlü Ressamın Ölümünden Sonraki İlk Sergisi İzmir'de

Bundan iki ay önce hayata gözlerini yuman, dünyaca ünlü Sloven ressam Joze Ciuha'nın eserleri, İzmir Kedi Kültür ve Sanat Merkezi'nde sanatseverlerin beğenisine sunuldu.Slovenya Büyükelçiği desteğiyle düzenlenen serginin açılışına, cemiyet hayatının tanınan isimleri katıldı.

Geçtiğimiz yıl da Kedi Kültür ve Sanat Merkezi’nde eserleri sergilenen Ciuha, gördüğü ilgiden çok memnun kaldığı için bu yıl çok gelmek istediği İzmir’deki sergiden kısa bir süre önce 91 yaşında hayata gözlerini yumdu. Eserleri bugüne kadar Andy Warhol, Miró ve Kokoschka gibi ünlü sanatçılarla birlikte sergilenen sanatçının Kedi Sanat Merkezi’ndeki sergisinde 50 resmi yer alıyor. Sergi, Slovenya Büyükelçiliği ve İzmir Fahri Konsolosluğu desteğiyle, Slovenya Cumhuriyeti Kuruluş Yıldönümü onuruna 23 Haziran’da düzenlenen resepsiyon ile açıldı.

31 Ağustos’a kadar Kedi Kültür ve Sanat Merkezi'nde sanatseverlerle buluşacak olan Joze Ciuha'nın eserleri, satışa açık olarak sergileniyor.

Joze Ciuha kimdir?

1924 yılında Slovenya doğan Joze Ciuha, eserlerini 400'ün üstünde kişisel ve 300'den fazla karma sergide izleyicilerle buluşturdu. Rusya Sanat Akademisi daimi üyesi olan sanatçı; Preseren Ödülü, Jakobic Ödülü, Fransa Güzel Sanatlar ve Edebiyat Şövalye Ödülü de dahil olmak üzere birçok ödülün sahibidir.
 


Haberin Galerisi İçin Tıklayın.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER joze ciuha izmir, izmir joze ciuha, joze ciuha sergisi izmir, izmir sergisi joze ciuha, Kedi Kültür Sanat Merkezi, Preseren Ödülü izmir, Jakobic Ödülü izmir, Fransa Güzel Sanatlar Şövalye Ödülü izmir, İzmir Fahri Konsolosluğu, Slovenya Büyükelçiliği izmir, izmir kültür sanat, izmir resim sergileri, izmir etkinlikleri, izmir cemiyet hayatı