Ünlü Oyuncular İzmir Sahnesinde

İstanbul Halk Tiyatrosu, Moliere’in baş yapıtı Tartuffe’ün yepyeni bir uyarlaması olan Bezirgan, 22 Aralık'ta İzmir AKM Yunus Emre Salonu'nda sergilenecek.Ünlü oyuncular Cem Davran, Erkan Can, Faruk Akgören, Bahtiyar Engin, Selin Yeninci, Aytek Önal, Simge Defne Çelik, Selim Can Yalçın, Salih Kırlı ve Ali İl'in performans sergiliyeceği gösteri merakla bekleniyor."Tartuffe'ün kim olduğunu biliyorsunuz ama peki nereden çıktı bu Tartuffe? Nasıl oldu da girdi hayatlarımıza; talan etti her şeyi? İşte bu sorulara yanıt arayan oyunun sürprizleri var!" Hizmetçi kız rolünde Bahtiyar Engin ve evin büyükannesi rolünde Erkan Can.

Ama sürprizlerin en büyüğü hem Orgon hem Tartuffe rollerini canlandıracak olan Cem Davran! Yıldıray Şahinler'in yönettiği Bezirgân ile İstanbul Halk Tiyatrosu, her zamanki gibi sözünü sakınmayacak. Ama Erkan Can'ın dediği gibi, “kırıp dökmeden” ve Brecht'in dediği gibi “çok eğlendirerek. 22 Aralık saat 20:30'da sergilenecek oyunun biletleri Biletix ve Akm gişelerinde satışa sunuldu.


 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Erkan Can, Cem Davran, İzmir Kültür Sanat, İzmir Etkinlikler, İzmir Tiyatro, İzmir AKM Yunus Emre Salonu, Bezirgan, Faruk Akgören, Bahtiyar Engin, Selin Yeninci, Aytek Önal, Simge Defne Çelik, Selim Can Yalçın, Salih Kırlı, Ali İl, Yıldıray Şahinler