Üç Sanatçıya Anma Gecesi

İzmirli iki müzisyen; 1996 yılında kaybettiğimiz Tanju Okan ve bu yıl ocak ayında aramızdan ayrılan Ferdi Özbeğen ‘Vefa Gecesi’nde anıldı. Yine İzmir’de yaşamını yitiren Sanat Güneşi Zeki Müren için de özel bir gece düzenlendi.Konak Belediyesi ile İzmir’i Sevenler Platformu’nun işbirliğinde Fuar Evlendirme Dairesi’nin bahçesinde gerçekleşen duygu dolu etkinliğe Okan ve Özbeğen’in sınıf arkadaşları, müzisyen dostları ve sevenleri katıldı. Anıların konuşulduğu etkinlikte Tanju Okan ve Ferdi Özbeğen’in unutulmaz şarkıları seslendirildi. Grup Longplay solisti Özge Funda Dikişçiler’in yanı sıra Tanju Okan’ın birlikte müzik yaptığı İlhan Telli de Okan’ın eskimeyen şarkılarını söyledi.

Müzisyen Maraş Nacaroğlu da Ferdi Özbeğen’in seslendirdiği, en güzel şarkılarından hazırladığı bir CD ile etkinliğe renk kattı.

Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan, İzmirli olmalarıyla övündüğümüz çok değerli iki sanatçıyı andıklarını ifade ederek, “Her ikisi de sanatçı kimliklerinin yanı sıra insani kimlikleriyle de ön plana çıktılar. Dostluk ve güzellik mesajı verdiler. İzmir’le olan bağları hep devam etti. Sancar Maruflu ve emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.
Gecede, Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan’a sanata, sanatçıya ve kültüre katkıları nedeniyle İzmir’i Sevenler Platformu Başkanı Sancar Maruflu tarafından ‘Müzik ve Sanatçı Dostu’ belgesi ile teşekkür plaketi verildi.

Zeki Müren şarkılarla anıldı

Müzik dolu bir gecenin yaşandığı Konak’ta usta sanatçılara saygının bir diğer adresi de Güzelyalı Kültür Merkezi oldu. Şef Ayten Altıner’in yönetimindeki Nazende Fasıl Grubu’nun verdiği eşsiz konserle Sanat Güneşi Zeki Müren anıldı.

Nazım Hikmet Sahnesi’nde gerçekleşen konserde unutulmaz sanatçının sesiyle kulaklarda yer etmiş Türk Sanat Müziği eserleri seslendirildi. Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan, Zeki Müren’i anmanın en güzel yolunun şarkılardan geçtiğini vurguladı ve şöyle konuştu: “Zeki Müren’in o billur, hepimizin yüreklerine işleyen sesi mutlaka herkesin yaşamında bir iz bırakmıştır. Ben kendisini tanıma olanağı bulduğum için mutluyum. İzmirli genç bir gazeteci olarak ne zaman yanına gitsem beni hep sevgiyle karşıladı. Milletvekili seçildim, beni ilk arayanlardan biri oldu. Bana yürek verdi, sevgi verdi. Bugün de onun bize sevdirdiği şarkıları söylüyoruz. Bu büyük sanatçıyı bir kez daha sevgiyle analım.”
 


Haberin Galerisi İçin Tıklayın.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER hakan tartan, konak belediyesi, zeki müren anma gecesi