Türkiye’nin Renkleri Ulusal Egemenlik Konseri Sabancı’da

Bornova Rotary Kulübü ve Dokuz Eylül Üniversitesi işbirliğiyle Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Genetik Hastalıklı Çocukların teşhisi ve tedavisinde ihtiyaç duyulan tıbbi cihazların tedariki amacıyla “Türkiye’nin Renkleri Ulusal Egemenlik Konseri” düzenleyecek.24 Nisan 2013 saat 20.00’de gerçekleşecek olan konser ile ilgili Kordon Otel’de basın toplantısı düzenlendi. Basın toplantısına Bornova Rotary Kulübü Başkanı Halil Kalaycıoğlu ile projede yer alan İzmir Devlet Opera ve Balesi sanatçıları Soprano Aytül Büyüksaraç, , Bariton Gökhan Koç ile DEÜ Devlet Konservatuvarı Öğretim Üyesi Doc. Piyanist Demet Eytemiz katıldı.

Kulüp Başkanı Halil Kalaycıoğlu, her yıl belirli bir amaca yönelik bir etkinlik düzenlediğini, geçtiğimiz yıllarda engellilere yönelik etkinlikler yapan Bornova Rotary Kulübü’nün bu yıl 23 Nisan’a denk gelmesi nedeniyle Ulusal Egemenlik konseri planlandığını söyledi. Kalaycıoğlu, “Amacımız İzmirli sanatseverlere güzel bir müzik ziyafeti sunarken, elde edilecek gelirle DEÜ TF hastanesi Genetik Ana Bilim Dalı’na 20 bin TL bütçeli genetik hastalıkların teşhis ve tedevisine yönelik cihaz sahibi yapmak. Bu konseri konservatuvar sanatçıları, İZDOB sanatçıları desteğiyle gerçekleştireceğiz” dedi.
Kalaycıoğlu, bağış yapmak isteyenlerin Bornova Rotary Kulübü’ne yapacakları bağış karşılığında davetiye alabileceklerini, bağışlarıyla davetiye alan destekçilere plaketle teşekkür edileceğini açıkladı.
İZDOB Müdürü- Soprano Aytül Büyüksaraç, “Bu konserin geniş kitlelere ulaşması bizim için çok önemli, Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Genetik Anabilim Dalı Çocuk Genetiği ‘ne alınacak cihazlarla hastalığın teşhisini hızlandırırken, çok sayıda can kurtaracağına inanıyoruz” diye konuştu.

Gökhan Koç, her zaman bu tip sosyal etkinliklere destek vermenin herşeyden önce bir insanlık görevi diye düşündüklerini belirterek, “Bir rotaryen olarak, güzel müziğimizi seyircilerimizle birlikte onlara sunacak olmaktan çok mutluyum. İnanıyorum ki gelenler de çok mutlu ayrılacak” dedi.

Her yöreden halk müziği eserlerinin batı armonisiyle düzenlenerek sunduklarını “Türkiye Renkleri” projesinin kendilerine ait olduğunu söyleyen DEÜ Devlet Konservatuvarı Öğretim Üyesi Doc. Piyanist Demet Eytemiz, “böylesi önemli etkinliklerde sunmaktan büyük keyif ve mutluluk duyuyoruz. İzmir EXPO’da da gerçekleştirmeye hazırız” dedi.
Soprano Aytül Büyüksaraç, Tenor Oğuz Çimen, Bariton Gökhan Koç ile DEÜ Devlet Konservatuvarı Öğretim Üyesi Doc. Piyanist Demet Eytemiz’e Keman’da Hakan Sel, Viyalo’da Nesrin Bayramoğlu, Klarinet’te Atıf Peynirci ve Viyolansel’de Nuri Dengiz, Trompet’te Bahtiyar Matriyazof ile Ritm’de Ozan Pars’tan oluşan Oda orkestrası eşlik edecek.
Napoliten’den türkülere birbirinden güzel eserlerin seslendirileceği konserle İzmirli sanatseverlere güzel bir müzik ziyafeti sunulurken bir yandan da Genetik Hastalıklı Çocukların teşhisi ve tedavisinde ihtiyaç duyulan tıbbi cihazların tedarikinde kullanılacak.
 

 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER rotary izmir, bornova rotary kulübü, Türkiye’nin Renkleri Ulusal Egemenlik Konseri , Türkiyenin renkleri konseri, sabancı gösteri merkezi, izmir sabancı gösteri merkezi