Türk Sanat Müziğinin Dev İsmi Emel Sayın'dan, İzmir Konseri!

21 Ağustos’ta gerçekleşmesi planlanan konser, bazı nedenlerden dolayı 11 Eylül Çarşamba günü gerçekleşecek. Konserde Emel Sayın , birbirinden güzel gönül şarkılarının yanı sıra hiç dinlemediğiniz pop , arabesk ve rock tarzında şarkılarda seslendirecek.Dört kız çocuğu Emel, Şenel, Fatoş ve Hülya olan Suade ve Ahmet Sayın isimli 1926'da gelen muhacir bir ailenin en büyük kızıdır. Sayın, 1998 yılında Türkiye Cumhuriyeti hükümeti tarafından Devlet Sanatçısı ünvanı verilmiştir.

Müzikle Tanışması

13 yaşında Arif Sami Toker’den müzik dersleri almaya başladı. Toker’in yetiştirdiği en ünlü ve yetenekli sanatçı olarak kabul edilmektedir.Üç yıl Münir Nurettin Selçuk’tan ders alarak müzik eğitimine devam etti. Edirne / Uzunköprü Gazi Turhan Bey Ortaokulu ve Çapa Anadolu Öğretmen Lisesinden mezun olduktan sonra üç yıl süresince İstanbul Belediyesi Konservatuvarı (Beşiktaş) Şan Bölümü’nde Fransa'da zamanında Münir Nurettin Selçuk'a da hocalık yapmış olan şan hocası Alis Rosenthal dan dersler aldı.

Muhittin Sadak'tan da solfej dersleri aldı (dönem arkadaşları Mine Mater, Erkin Koray ile aynı solfej sınıfındaydılar). Bu arada Hürriyet Haber Ajansı'nın açtığı yarışmada Münir Nurettin Selçuk’a ait klasik bir eser okuyarak ‘Ses Kraliçesi’ seçildi.

Henüz 17 yaşındayken Ankara Gençlik Parkı'nda Necdet Yazar'ın gazinosunda ilk defa sahneye çıktı. 1963 yılında Ankara Radyosu'na sınavla solist olarak girdi ve yaklaşık yedi yıl hizmet verdi. Ankara seyircisi karşısında sahne tecrübesi kazanan sanatçı, Egemen Bostancı'nın teklifiyle İstanbul müzik piyasasına transfer oldu ve Lalezâr Gazinosu’nda assolist olarak sahne almaya başladı. Bu arada İstanbul Radyosu'na geçti ve İstanbul'a yerleşti. İstanbul'a gidişiyle yoğun bir çalışma dönemine giren Emel Sayın pek çok müzik albümünün yanı sıra sinema filmlerinde de rol aldı. Akabinde müzik hayatına da tam olarak atılmış oldu. 

Bu muazzam ses Emel Sayın 11 Eylül'de İzmirlilerle buluşmaya geliyor... 

11 Eylül 2013 21:00
İzmir Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu

Biletler Biletixde

1. Kategori - 100.00 TL
2. Kategori - 89.00 TL
3. Kategori - 78.00 TL
4. Kategori - 67.00 TL

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER emel sayın hakkında, emel sayın kimdir, emel sayın konserleri, emel sayın izmir konseri, izmir konserleri, 2013 izmir etkinlikleri, 2013 izmir konserleri, izmir geceleri, izmirde sahne alan ünlüler, izmir eğlence mekanları, izmir kültürpark açıkhava tiyatrosu, 11 ylül 2013 izmir konserleri, eylül ayı izmir konserleri