Tosca Operası EGİKAD Üyelerini Büyüledi

İzmir Devlet Opera ve Balesi (İZDOB) tarafından sahnelenen, Puccini'nin Tosca Operası'nın prömiyeri EGİKAD üyelerini de büyüledi.Atatürk'ün en sevdiği opera olarak da bilinen Tosca, bu yıl üçüncü kez farklı prodüksiyonla izleyiciyle buluştu. Elhamra Sahnesi'nde gerçekleşen prömiyerde, Haldun Özörten'in rejisiyle sahneye konulan Tosca’da "Floria Tosca" rolünü Aytül Büyüksaraç, Sayra Seyhan Geçim, Burcu Sayın, Ayşe Tek oynuyor.

İZDOB tarafından sahnelenen Tosca Operası’nı üyeleri ile birlikte izlediklerini ve çok beğendiklerini ifade eden EGİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Betül Elmasoğlu, görev alan bütün sanatçıları kutladığını söyledi. İlk prömiyeri 1900 yılında Roma’da yapılan Türkiye’de ilk kez 1941 yılında sahnelenen Tosca Operası’nı İzmir’de izlemekten çok mutlu olduklarını anlatan Elmasoğlu, dernek olarak bundan sonra da sanata ve sanatçıya destek olmak için bu tür etkinliklerde yer alacaklarını kaydetti.


Haberin Galerisi İçin Tıklayın.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Tosca Operası, EGİKAD Üyeleri, egikad, tosca, İzmir Devlet Opera ve Balesi, İZDOB, Puccini, Tosca Operası, prömiyeri, Elhamra Sahnesi, Haldun Özörten, Floria Tosca, Betül Elmasoğlu, izmir opera, izmir sanat