Tiyatrohane’den Veliler İçin Ücretsiz Atölye Çalışması!

Çalışmalarını Prof. Dr. Özdemir Nutku danışmanlığında gerçekleştiren Tiyatrohane Sanat Okulu, velileri yaratıcı drama konusunda ücretsiz bir atölye çalışması ile bilinçlendirecek.Daha önce Güzel Sanatlar Fakültesi ve Konservatuvar sınavlarına girecek öğrenciler için ücretsiz bir atölye çalışması gerçekleştiren Tiyatrohane eğitmen kadrosu projelerine bir yenisini daha ekleyecek.

Yeni eğitim döneminin başlamasıyla çocuklarının farklı kurslarla kendilerini geliştirmesini isteyen velileri ücretsiz olarak bilinçlendirmek hedefleniyor. Yaratıcı Drama konusunda yapılacak atölye çalışmasında, drama kavramı ayrıntılı olarak açıklanacak ve yaşantı atölyesi ile velilerin süreci birebir deneyimlemelerini sağlanacak.
Yaratıcı Drama Eğitimleri, çocuğun kişisel gelişimini doğrudan etkileyen; çocukların bilişsel, devinişsel ve duyuşsal becerilerini geliştirmek için yaparak, yaşayarak öğrenme ve aynı zamanda yaratıcılıklarını geliştirecek doğaçlama temeline dayanan çalışmalardır.Eğitim süreci boyunca öğrencilerin bedensel ve zihinsel; problem çözme, empati, sözel/sözsüz ifade becerilerini geliştirecek çalışmalar yapılmaktadır.

Ege Üniversitesi, Eğitim Fakültesi öğretim görevlisi ve İzmir Çağdaş Drama Derneği kurucularından Erdem Erem ve Uzm. Başak Erem danışmanlığında yapılacak olan çalışma iki farklı atölye olarak 9 Ekim Çarşamba ve 12 Ekim Cumartesi tarihlerinde Tiyatrohane’de gerçekleşecek ve çalışmaya sadece veliler katılabilecek. Yaratıcı dramanın önemine dikkat çeken Erdem Erem , “ Yaratıcı Drama adeta bir silah gibidir uzmanlığı olmayan kişiler tarafından verilen eğitim çocukların gelişimini olumsuz etkileyebilecek pek çok sorun yaratabilir. Velilerimiz ne yazık ki bu konuda çok bilinçli değil çünkü bu tür çalışmalar Türkiye’de yeni yeni üretilmeye başladı ve her sektörde olduğu gibi ticaret mantığı ile kirletiliyor. Bizim amacımız velileri konunun önemi ile ilgili bilinçlendirmek. Bu nedenle çalışmamız ücretsiz ve her veliye açık” şeklinde konuştu.

Tiyatrohane’nin halka ilişkiler uzmanı Melike Çerçioğlu ise “ Çalışmamız tamamen ücretsiz. Sadece velilerimizin katılacağı atölye çalışmasının etkili olabilmesi için belli bir kontenjan belirlemek durumundayız. Her bir sınıf için katılımcı sayımız 15 olacak ve toplamda 30 veliyi kabul edebileceğiz. Konu ile ilgili bize internet sitemizdeki telefon numaralarından ulaşıp kayıtlarını yaptırabilirler. Bu çalışma ile hem yaratıcı drama ile ilgili uzman kişiler ışığında bilgi alacaklar hem de daha önce yaşamadıkları bir deneyim ile katılımcı olacaklar” dedi.


www.tiyatrohane.net

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER tiyatrohane, tiyatrohane nedir, tiyatrohane nerededir, izmir tiyatro okulları, izmirde oyunculuk dersleri nerede alınır, izmir oyunculuk okulları, izmirde en iyi oyunculuk okulları, izmir oyunculuk dersleri, melike çerçioğlu, tiyatrohane etkinlikleri, tiyatro dersleri nerede alınır, izmirde nerede oyunculuk dersleri alınır, alsancaktaki tiyatro okulları